Суд по факту вбивства колишнього мера Бабаєва сьогодні. Про бізнес, 30 мільйонів й отримувача вигоди

Районний суд Гадяча, де триває вже п’ятий суд по справі вбивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва, у середу, 26 вересня, розглянув клопотання щодо подальшого утримання підозрюваних під вартою.
У районному суді Гадяча сьогодні – продовження засідання за фактом убивства колишнього міського голови Кременчука Бабаєва. І зранку суд слухав доньку загиблого мера Олега Бабаєва - Ольгу Шляхову.
Виступаючи за чергове продовження запобіжного заходу у вигляді тримання Олександра Мельника під вартою, двацятидев’ятирічна жінка обґрунтовувала своє клопотання наявністю достатніх ризиків тиску з боку підозрюваного на слідство, свідків, потерпілих і суду.
Мовляв, такий вплив доводився неодноразово прокурором і свідками по справі під час попередніх судових засідань.
Тому зміна запобіжного заходу на будь-який інший, більш м’який, не забезпечить, на думку Шляхової та її представника в суді, відповідної процесуальної поведінки обвинувачуваного Мельника та унеможливить настання будь-якого з ризиків, які продовжують існувати.
Чому не забезпечить, яка має бути поведінка Олександра Мельника, проти якого немає навіть натяків на докази, – не уточнювалося.
Враховуючи довгий термін перебування Мельника під вартою і те, що даний судовий розгляд тільки розпочався (суд опитав тільки потерпілих), запобіжний захід у вигляді тримання Олександра Мельника під вартою має бути судом задоволений.
З емоційним «обґрунтуванням» Ольгою Шляховою своєї думки не погодилися в суді ані сам Олександр Мельник, ані його адвокат Миронов.
Бо вони хотіли почути від опонентки: який саме конфлікт між батьком та його товаришем по бізнесу вона приховує від суду? Ким був той вірогідний партнер Бабаєва?
Кому й навіщо передавала вона 30 мільйонів гривень? Що взагалі було пов’язано з цією сумою, яку мали повернути саме напередодні вбивства батька, але не повернули?
Які особисті взаємини були в неї з колишнім батьковим другом-товаришем Євгеном Холодом – це теж питання пролунало до Ольги Шляхової
Після яких подій її батько почав йому не довіряти? Хто був ініціатором пов’язаного з Ново-Іванівським ринком конфлікту між Холодом та Олександром і Тамарою Мельник?
Низка інших питань до Ольги Шляхової лунала від адвокатів Олександра Мельника добрий десяток хвилин. Однак опонентка виявилася незворушною: «Я відмовляюся відповідати!»
За за-кооо-ном!!!
Наступні півтори-дві години судді районного суду Гадяча присвятили слуханню аргументів та контраргументів щодо запобіжного заходу утримання так званого «подільника» Олександра Мельника – Олександра Крижановського.
На цю хвилину судді перебувають у нарадчій кімнаті, в якій вирішують, що далі робити із запобіжним заходом для обвинувачених, черговий термін якого завершується. Все-таки судові процеси по кременчуцькій справі тривають уже п’ятий рік поспіль.
І можна сказати, чому стільки й чому все так. Бо вся причина в доказах, з якими в обвинувачення зовсім погано, і в тому, що будь-які інші версії того, що сталося в Кременчуці влітку 2014-го, ніхто серйозно не вивчав.
Як повідомляють із судового засідання репортери телекомпанії "Візит", суд продовжив термін тримання під вартою для обвинувачених на наступні 60 діб. Чому саме продовжили - обгрунтування свого рішення судді нададуть захисникам затриманих завтра.
Як відомо, 2 вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.
Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.
12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину.
Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.
Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.
Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.
Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.
Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.
Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.
Юрій Сіора
Поділитися з друзями
Інщі новини

У мера Кременчука запитують – чому у місті норма водопостачання на людину 10,5 тон в місяць ?
585 0
День кременчуцького дурня завтра. У міськвиконкомі оголосили обов’язковий суботник
1064 0
У школах Кременчука розпочали збір коштів з батьків дітей. Збирають на медпункти і шприци
742 1
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись