Новини з 1996 року

Суд по факту вбивства колишнього мера Бабаєва сьогодні. Про бізнес, 30 мільйонів й отримувача вигоди

pplus 26 вересня 2018 17:11 1552 0

Районний суд Гадяча, де триває вже п’ятий суд по справі вбивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва, у середу, 26 вересня, розглянув клопотання щодо подальшого утримання підозрюваних під вартою.

У районному суді Гадяча сьогодні – продовження засідання за фактом убивства колишнього міського голови Кременчука Бабаєва. І зранку суд слухав доньку загиблого мера Олега Бабаєва - Ольгу Шляхову.

Виступаючи за чергове продовження запобіжного заходу у вигляді тримання Олександра Мельника під вартою, двацятидев’ятирічна жінка обґрунтовувала своє клопотання наявністю достатніх ризиків тиску з боку підозрюваного на слідство, свідків, потерпілих і суду.

Мовляв, такий вплив доводився неодноразово прокурором і свідками по справі під час попередніх судових засідань.

Тому зміна запобіжного заходу на будь-який інший, більш м’який, не забезпечить, на думку Шляхової та її представника в суді, відповідної процесуальної поведінки обвинувачуваного Мельника та унеможливить настання будь-якого з ризиків, які продовжують існувати.

Чому не забезпечить, яка має бути поведінка Олександра Мельника, проти якого немає навіть натяків на докази, – не уточнювалося.

Враховуючи довгий термін перебування Мельника під вартою і те, що даний судовий розгляд тільки розпочався (суд опитав тільки потерпілих), запобіжний захід у вигляді тримання Олександра Мельника під вартою має бути судом задоволений.

З емоційним «обґрунтуванням» Ольгою Шляховою своєї думки не погодилися в суді ані сам Олександр Мельник, ані його адвокат Миронов.

Бо вони хотіли почути від опонентки: який саме конфлікт між батьком та його товаришем по бізнесу вона приховує від суду? Ким був той вірогідний партнер Бабаєва?

Кому й навіщо передавала вона 30 мільйонів гривень? Що взагалі було пов’язано з цією сумою, яку мали повернути саме напередодні вбивства батька, але не повернули?

Які особисті взаємини були в неї з колишнім батьковим другом-товаришем Євгеном Холодом – це теж питання пролунало до  Ольги Шляхової

Після яких подій її батько почав йому не довіряти? Хто був ініціатором пов’язаного з Ново-Іванівським ринком конфлікту між Холодом та Олександром і Тамарою Мельник?

Низка інших питань до Ольги Шляхової лунала від адвокатів Олександра Мельника добрий десяток хвилин. Однак опонентка виявилася незворушною: «Я відмовляюся відповідати!»

За за-кооо-ном!!!

Наступні півтори-дві години судді районного суду Гадяча присвятили слуханню аргументів та контраргументів щодо запобіжного заходу утримання так званого «подільника» Олександра Мельника – Олександра Крижановського.

На цю хвилину судді перебувають у нарадчій кімнаті, в якій вирішують, що далі робити із запобіжним заходом для обвинувачених, черговий термін якого завершується. Все-таки судові процеси по кременчуцькій справі тривають уже п’ятий рік поспіль.

І можна сказати, чому  стільки й чому все так. Бо вся причина в доказах, з якими в обвинувачення зовсім погано, і в тому, що будь-які інші версії того, що сталося в Кременчуці влітку 2014-го,  ніхто серйозно не вивчав.

Як повідомляють із судового засідання репортери телекомпанії "Візит", суд продовжив термін тримання під вартою для обвинувачених на наступні 60 діб. Чому саме продовжили - обгрунтування свого рішення судді нададуть захисникам затриманих завтра.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

Юрій Сіора

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 33 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 524 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 998 0