Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Суд не дозволив уникнути заступнику мера Кременчука Валерію Декусару відповідальності

Едера Бедьо 28 грудня 2015 11:20 1020 0

Віце-меру, схоже, не вдасться легко викрутитися, посилаючись на переляк. Доведеться відповідати за перешкоджання професійній діяльності тележурналістці Оксані Цокур. Принаймні Октябрський райсуд Полтави скасував закриття кримінального провадження.

21 грудня  Октябрський районний суд міста Полтави задовольнив прохання медіа-центру «Візит» і скасував постанову про про закриття кримінального провадження, винесену слідчим Олександрою Мандик.
Схоже, нинішньому заступнику міського голови Валерію Декусару таки доведеться відповідати за те, що кидався на нашу колегу Оксану Цокур й перешкоджав її професійній діяльності. Принаймні в те, що рано чи пізно справедливості таки вдасться домогтися, вірить юрист медіа-центру Олег Бублик. Він каже: кримінальне провадження було закрито незаконно. Адже слідча з якогось дива взяла на себе роль експерта, вдалася до дій, що виходять за межі її компетентності. 
Олег Бублик припускає: на слідство чинився тиск. Бо ще кілька місяців тому він отримав листа з обласного слідчого управління, в якому було вказано: Валерію Декусару збираються пред’явити підозру в скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу (перешкоджання професійній діяльності). А коли він пішов на підвищення по службі, став віце-мером, усе раптом змінилося. 
Як відомо, слідчий Октябрського райвідділу МВС Олександра  Мандрик знайшла дуже дивні причини для закриття кримінального провадження за фактом нападу на журналістку «Візиту» під час минулорічного мітингу під Апеляційним судом у Полтаві. 
По-перше, вона услід за допитаним у якості свідка Валерієм Декусаром почала стверджувати, що чиновник не знав(!), що перед ним журналістка. Бо Оксана, мовляв, не мала на собі жилета з написом «Преса». По-друге, вирішила, що вхопивши за руку дівчину, дужий чоловік «не завдав їй сильного фізичного болю». Ну, й по-третє, цілком всерйоз стверджувала: у момент, коли В.Декусар тягнув її за руку, вона не брала в нього інтерв’ю, а отже, ніякою журналістською діяльністю не займалася. 
Деякі рядки з посиланням на свідчення Валерія Декусара, на наш погляд, варті того, щоб їх процитувати дослівно: «натовп почав їх зажимати, наступати на ноги, штовхати, гр. Цокур О.І. підійшла до нього, наступила на ногу та, дивлячись у вічі, сказала: «Ви за це відповісте». Свідок не витримав її погроз та принизливих дій, так як сприйняв це як особисту погрозу»… 
Схоже, пані слідчій пора починати писати детективи. 
Юлія Билина 

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 72 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 966 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1673 0