Новини з 1996 року

Суд над кременчужанами в Гадячі. Прокурори фальсифікують докази, а судді не реагують

Олександр Курилов 11 грудня 2019 16:50 835 0

У Гадячі, де триває суд над кременчужанами, проти яких розслідується справа щодо факту вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва, – нові й безперервні фальсифікації.

Фальсифікують докази, які мають доводити провину затриманих, але яких насправді немає взагалі.

Тож якщо раніше мова йшла про вимогу представника прокуратури додасти в докази відео із засідань чиновників у міськвиконкомі Кременчука, то цього тижня судді слухали про три слідчі експерименти, які начебто проходили за участю полтавських фахівців Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.

Так учора на судове засідання за наполяганням сторони захисту було викликано для допиту двох Полтавських експертів НДКЦ, які начебто були присутні й начебто проводили фото- та відеофіксацію так званих оглядів місця події.

Зокрема, проводили огляд місця вбивства мера Бабаєва та моргу, в якому  було виявлено кулю начебто з тіла загиблого.

Але, як засвідчили самі експерти, жоден із них не брав участі  в цій справі, хоча, як намагалася раніше стверджувати сторона обвинувачення, - саме ці експерти залучались до того огляду.

Представники прокуратури також стверджували, що ці ж  експерти брали участь ще в одному слідчому експерименті на вулиці Горького, 36, але насправді ніякого такого експерименту  за цією адресою не було взагалі.

Твердження з цього приводу адвоката Олега Миронова - все це говорить про явну фальсифікацію так званих слідчих експериментів.

«На судовому засіданні відбулися дуже важливі події. Були допитані експерти Артеменко та Левченко, які здійснювали огляд тіла в морзі, де начебто було знайдено кулю, яка випала з тіла Бабаєва.

Так от, допитані в суді фахівці сказали, що, по-перше, жоден із них не брав участі в цьому огляді.

Жоден із них не робив ні відео-, ні фотофіксацію.

А прокурор наполягає, що відео, яке він долучив, було зроблене саме в цьому приміщенні, й доводить, що саме ці експерти брали участь у слідчих діях 26 липня 2014 року, коли проходили одразу три огляди. Перший – там, де знайшли вбитого мера, другий – у приміщенні моргу й третій – на вулиці Горького, №36.

А такого огляду взагалі не було, бо це приміщення шиномонтажу. В суді було встановлено, що все це фальсифікація. Фальсифіковано все, зокрема й запис на відео.

Але прокурор усе одно наполягає на долученні цього фальсифіката до доказів і суд практично з цим погоджується», - розповідає адвокат Олег Миронов про перебіг судового процесу в Гадячі.

Саме провадження рухається в бік свавілля, додає захисник, прокурор просто мовчить, коли йому вказують на невідповідності, а суд усе це просто ігнорує.

Те ж саме й зі свідками та підписами. Всі матеріали слідства корегували настільки, що вже полтавські експерти ставили підписи за правоохоронців Кременчуцького відділу міліції.

Підсумок один – ми рухаємося за письмовими доказами сторони захисту й робимо один висновок – щодня прокурор спростовує своє обвинувачення, направлене до суду.  Обвинувачення додає докази, які такими не були і яких не було взагалі на стадії досудового розслідування.

А у 2014 році, після того, як справу було направлено до суду,  прокурор стверджував, що зібрали достатньо доказів, які доводять провину конкретних осіб у вчиненні злочинів.

Нині, коли внаслідок торгів вульгарно-безпідставно було змінено обвинувачення затриманому Пасічному, ми бачимо щодня, що прокурор у цій справі намагається долучити докази, які обвинувачення взагалі не стосуються, або просто спростовують саме обвинувачення.

Така оцінка  від захисника того, що відбувається сьогодні в суді Гадяча, де триває шостий рік бездоказового судового розгляду справи проти затриманих кременчужан.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 550 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 817 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 879 0