Новини з 1996 року

Суд над кременчужанами в Гадячі. 6-ий рік без доказів, але зі змінами звинувачень від прокуратури

Валерія Макряшина 25 вересня 2019 16:45 851 0

Уже шостий рік за гратами в СІЗО, без доказів вини та за відсутності будь-яких адекватних і реальних підстав для утримання під вартою, продовжують перебувати троє кременчужан, яких обвинувачують у двох тяжких злочинах, до яких вони не мають жодного відношення.

Втім кого це може хвилювати, коли закон - то є вже міф, натомість те, що відбувається, є нічим іншим, як повним беззаконням. 

Що маємо наразі? А маємо 50 порушень прав обвинувачених, гарантованих національним і міжнародним правом, серед яких і порушення прав затриманих на справедливий розгляд суду, порушення права на захист, тиск на суд із боку прокуратури тощо.

І коли вже справа повинна була мати логічний розвиток, а в найкращому випадку - справедливий результат, прокурори вперто продовжують махати своїми очевидними "джокерами".

Таким став один із затриманих кременчужан - Ігор Пасічний, який, на жаль, є лише пішаком у великій грі. 

Вчора на засіданні сторона обвинувачення заявила, що вони начебто вирішили змінити обвинувальний акт. Сьогодні, 25 вересня, новий обвинувальний акт був оголошений прокурором. І ось що примітно - він навіть не погодив свою позицію з потерпілими.

І це фактично є порушенням кримінально-процесуального законодавства. Натомість прокурор попросив суд надати час для ознайомлення з новим документом стороні захисту й відкласти судове засідання. І тоді як сторона захисту могла би впоратися з цим ознайомленням за 1 день, судді Гадяцького суду дали на це тиждень. Також перерву просив і Ігор Пасічний, якому треба було погодити угоду з прокурором. 

Стосовно Ігоря Пасічного відзначимо, що, згідно зі змінами в обвинувальному акті, кілька так званих інцидентів із ним звідти кудись зникли, але що саме сталося - прокуратура не пояснює...

Наступне судове засідання відбудеться 3 жовтня. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 563 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 457 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 513 0