Новини з 1996 року

Суд над братами Геращенко, які побили учасника АТО. Дійшли до вироку. Репортаж

Андрій Рубан 06 червня 2016 18:57 2153 0

Визнати винними та надати можливість виправитися.

Сьогодні, 6 червня, відбулося передостаннє засідання Козельщинського районного суду по справі братів Геращенко за побиття АТОвця Василя Малєєва.

Нагадаємо, що брати Геращенко, іще у лютому 2016 року побили члена кременчуцького осередку ГО ”Ветерани АТО” Василя Малєєва за те, що він носить українську військову форму та зачіску “оселедець”. Як відомо, Василь Малєєв є членом громадського формування в Козельщині.

Обвинувачені брати Геращенко

На цьому засіданні допитали двох свідків, яких запросили адвокати обвинувачених, але, як виявилося, в момент побиття учасника АТО один зі свідків взагалі не був присутній. Інший свідок конкретно по справі нічого сказати не міг, крім того, що вони разом з братами Геращенко випили багато пива. А загалом свідки сторони захисту дещо плуталися у своїх показах та мали неабиякі розбіжності. Тож перейшли до допиту обвинувачених, які розказували про той день, коли вони вдвох побили Василя Малєєва.

“…Я побачив, як мій брат б’є Малєєва, підійшов і також наніс удари… Бив ногою… Він у той момент не стояв на ногах…Визнаю, що вдарив, але від того його здоров’ю нічого не було. Відшкодовувати матеріальні збитки не збираюся”, - говорить старший брат Олексій Геращенко.

 

Олексій Геращенко


Інший обвинувачений розповів суду, чому ж таки сталася бійка.

“…Він не вітався з нами, ходив у військовій формі. Я знаю, що він не такий уже і вояка… Сказав йому: з такою зачіскою ти клоун (про патріотичного чуба. – Авт.). Де ти служив? Кілька разів його вдарив”, - розповів під час допиту молодший брат Данило Геращенко.

 

Данило Геращенко

 

Варто відмітити, що обидва обвинувачених цього разу, на відміну від інших судових засідань, нервували і вже не посміхалися. Напевно, розуміючи, що справа виходить на фініш, і вирок за скоєний злочин оголосять таки обвинувальний.

“Ми не подаватимемо оскаржень на рішення суду. Якщо таки нам буде призначено покарання, яке оголосив прокурор. Якщо заслужили, то будемо відповідати”, - розповів кореспонденту “Програми Плюс” обвинувачений Олексій Геращенко.

Він додав, що не вважає чуба клоунською зачіскою та проти України, військових і патріотизму не має нічого проти. Навпаки, має честь бути українцем. Але чому так сталося, пояснити достеменно не зміг. Напевно, як у багатьох випадках, негативний вплив алкоголю.

До речі, про алкогольні напої Олексію Геращенку краще взагалі забути, адже нещодавно у нього народилася дитина, якій необхідне тверезе виховання батька. Та і коштує “пивце”, яким вони зловживали 21 лютого, немалих грошей, а з огляду на те, що Олексій не працює, треба шукати роботу, а не пригоди під впливом міцних напоїв. 

Хоча обвинувачені не визнають своєї вини у злочині, який передбачений частиною другою статті 296  ККУ, прокурор Козельщини таки запросив у суду визнати їх винними саме за цією статтею і покарати їх позбавленням волі на строк до двох років. Але враховуючи, що Олексій та Данило Геращенки раніше не притягувалися до кримінальної відповідальності, прокурор просить звільнити їх від реального строку і, згідно зі ст.75 ККУ, замінити на умовне позбавлення волі з іспитовим строком на 2 та 3 роки відповідно. Тут до старшого брата було більше гуманності, мабуть, тому що він нещодавно став батьком і саму бійку спровокував молодший брат Данило. Тож який вирок винесе суддя, побачимо вже завтра, о 13-00.

“Я вважаю, що вони ще мають шанс стати нормальними членами спільноти, тому саме строк з іспитовим терміном”, - зазначив прокурор.

 

 

“Навряд чи тюрма їх змінить на краще, а так матимуть можливість переосмислити своє життя і все змінити у кращий бік”, - говорить захисник потерпілого учасника АТО Галина Коліуш. 

 

 

 

 

Фото та відео додається...
 

 

Теги: Малєєв

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись