Новини з 1996 року

Суд Гадяча таки розгляне кременчуцьку справу. Четвертий рік розгляду

Олександр Курилов 21 травня 2018 18:01 397 0

Апеляційний суд Полтавської області розглянув минулого тижня звернення Гадяцького районного суду про перенесення розгляду справи за фактом убивства екс-мера Кременчука Бабаєва, який мав відбутися в цьому місті, в інший суд області. Прийняте з цього приводу рішення - негативне. 

Тож у відповідності до прийнятого рішення кременчуцьку справу, яка буде розглядатися вже вп’яте, все одно вивчатиме саме районний суд Гадяча, де раніше не могли створити суддівську колегію, бо самі судді були у відпустці.

Тепер, однак, з відпустки всі вийшли й розгляд справи кременчужан відбудеться.

Далі ж слід сказати, що ця справа стосовно кременчуцьких подій та обвинувачень у скоєнні злочину стосовно колишнього мера міста Бабаєва у судах розглядається з 2015 року. А самі затримані перебувають за гратами з 2014-го.

І серед затриманих – в’язень сумління, керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, проти якого у справі взагалі нічого немає.

Олександр Мельник перебуває за гратами, а остання  спроба судді Київського районного суду відпустити  затриманого під домашній арешт завершилася прийняттям спеціального рішення Полтавської обласної та Кременчуцької міської рад, де представнику Феміди пригрозили позбавленням роботи.

За ці чотири роки, поки кременчуцький в’язень сумління перебуває за гратами, ми вже побачили багато чого – і платні мітинги наших чиновників перед судами, і відмову присяжних брати участь у цьому суді.  

Також ми вже бачили масовий самовідвід суддів, які просять усунути їх від справи через депутатський тиск  І це все ми спостерігаємо не один рік, не два, а набагато більше.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а далі  теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних  із 14-ти.

Тепер цю справу має розглядати суд у Гадячі, але тамтешні судді відмовилися від такого розгляду і попросили Полтавський Апеляційний суд знайти інших представників Феміди. Втім шукати інших суддів у Полтавському апеляційному суді не стали.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 288 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 397 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 523 0