Новини з 1996 року

Субсидії безробітним у містах та селах нараховуватимуть по-різному

Валерія Макряшина 03 січня 2019 09:45 1249 0

Рішення про надання субсидії українцям, які заявляють про нульові доходи, буде прийматися диференційовано – залежно від того, де проживає субсидіант – у великому місті чи в сільській місцевості. 

Про це заявив міністр соцполітики Андрій Рева під час підсумкової прес-конференції, передає УНН.

“Ми дали можливість підійти диференційовано до питання надання субсидій у містах і в сільській місцевості. В сільській місцевості комісія може прийняти – навіть за відсутності доходів у громадян – рішення призначити субсидії, враховуючи ту ситуацію з безробіттям, яка фактично є. В містах більш жорсткі умови – чому не працюєш? Давай ми тобі допоможемо працевлаштуватися”, – зазначив міністр.

За його словами, система субсидій передбачає, що якщо людина проживає у великому місті й не працює, субсидія їй призначається в тому випадку, якщо вона хвора, що підтверджується відповідними медичними документами, або вона не працевлаштована з об’єктивних причин, тобто перебуває на обліку в центрі зайнятості.

Як уточнив Рева, ситуація в сільській місцевості значно гірша. Так, із 16 млн працевлаштованих українців 4 млн вважаються зайнятими, але не платять ЄСВ, оскільки понад 2,5 млн людей, зайнятих в індивідуальних селянських господарствах, мають офіційні доходи або нульові, або мізерні. У містах же люди, демонструючи нульові доходи, насправді працюють у тіні й не хочуть легалізуватися.

При цьому він додав, що минулого року 923 тис. домогосподарств із 6,9 млн, які претендували на субсидію, показали нульові доходи.

“Офіційно люди не мають ніякого заробітку, але ж вони живуть, і в них доходи є, і ці доходи не бачить Державна фіскальна служба. Переважна частина тих людей, які демонструють нульові доходи, проживають у великих містах. Менша частина – це ті люди, які проживають у сільській місцевості. Дані статистики зайнятості свідчать, що рівень безробіття в сільській місцевості втричі вищий, ніж у великих містах. Проблеми з працевлаштуванням у великих містах фактично немає”, – наголосив Рева.

Також міністр зазначив, що Мінсоцполітики й органи місцевої влади використовують виключно легальні джерела перевірки доходів громадян, які претендують на субсидію.

Нагадаємо, Рева повідомив, що люди, які працюють на півставки, мають право на субсидію, але як категорія громадян, що отримує мінімальну заробітну плату. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 285 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 662 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 515 0