Новини з 1996 року

Студентів професійних та професійно-технічних вузів забезпечать безплатними гуртожитками

Валерія Макряшина 06 травня 2018 09:05 875 0

Міністерство освіти України зобов'яже керівництво професійних і професійно-технічних вузів надавати безплатне проживання в гуртожитках під час вступу і в період навчання для певних категорій учнів, повідомила прес-служба МОН України.

"Проект передбачає безоплатне надання місць у гуртожитках іногороднім студентам, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, не тільки на період навчання, але й під час вступу", - йдеться в повідомленні МОН.

У документі зазначається певна процедура поселення в гуртожиток і виселення з нього, а також правила проживання. Крім того, за наявності вільних місць керівництво професійної (професійно-технічної) установи за погодженням з профспілкою може на договірній основі поселити в гуртожиток працівників навчального закладу, які не мають іншого житла. У договорі визначатиметься оплата за надання житлової площі та житлово-комунальних послуг.

Також менш ніж на один рік на вільні місця в гуртожитку на платних умовах за договором можуть бути розміщені інші особи.

Відзначається, що документ встановлює мінімальну норму житлової площі на одну людину не менше 6 кв. м.

"Керівництво навчального закладу і працівники гуртожитку повинні забезпечити в гуртожитку необхідні умови для проживання, самостійної роботи, відпочинку, побуту, фізичної культури, виховної роботи, в тому числі розумне пристосування для проживання осіб з інвалідністю", - підкреслили в міністерстві.

Разом з тим особи, що проживають у гуртожитку, мають право брати участь у вирішенні питань, пов'язаних з поліпшенням житлово-побутових умов, вимагати своєчасного ремонту або заміни обладнання, що стало непридатним для використання.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 562 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 456 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 512 0