Новини з 1996 року

Страсті по Реївці: чи з'являться у районі зони відпочинку?

Ксенія Омельченко 25 червня 2017 13:10 787 0

У Кременчці добігає кінця робота "Майстерні міста". Павільйон вже майже протягом тижня слугує креативним місцем для різних заходів.

На території публічного простору проходять цікаві лекції, презентації, зустрічі з творчими людьми, музичні вечори та ін.  Мешканці знайомляться із різноманітними темами, зокрема, урбанізацією, скетчингом, залученням громадян до прийняття рішень, мобільністю тощо.

Метою проведення Майстерні є розробка концепції програми розвитку рекреаційних зон, яка буде напрацьована за участі самих містян. 2-3 зони, обрані кременчужанами, будуть розроблятися далі у вигляді 3д-макетів.

Читайте також: Дитячий майданчик чи сквер? А що оберете ви? Як містян залучатимуть до розвитку Кременчука
 

У пошуку небайдужих містян, які хотіли б мати гарні зони відпочинку там, де вони і потрібні, активісти знайшли мешканців Реївки. Люди десятками підходили до мапи Кременчука та голосували за свій район.

Про проведення "Майстерні міста",  як не дивно, вони взагалі не знали, якби не місцевий депутат Денис Терещенко. Людей приходило настільки багато, що активісти створили окремий бланк, саме для мешканців Реївки, які хоч і зовсім різного віку, але мали однакове бажання - створити гарні умови для життя у власному районі.

- Ого, а де це? 
- Це з Реївки.
- Так багато голосів. Дивіться, і в нас теж взагалі нічого немає. Який жах!
 - вказуючи на Раківку, зазначила кременчужанка.

Менше, ніж через півгодини, до столу підійшла малеча:

- Таак....Ось тут ми живемо! А що ось це за кружечки?
- Це зони відпочинку.
- А у нас що, немає? Тут ось так багато, а в нас нічого?
 - ще з більшим подивом примовляв хлопчик, що теж вказував на Раківку.

І дійсно, незважаючи на відсутність офіційних рекреаційних зон у районах Молодіжного та Раківки, людей, які проголосували за їх створення, - теж небагато.

- Ви тільки не зупиняйтеся на цих 2-3 зонах. Якщо ви думаєте, що ви кинули м'ячик ось туди, і там його спіймають і підтримають...ви помиляєтеся! - зазначив депутат Терещенко.

За його словами, зелена зона у Реївці обійдеться приблизно у 1.5 млн грн. Сума немаленька. Проте й награбувати нема на чому. Тому подібні проекти місцевій владі непотрібні. І якщо активісти не будуть постійно інформувати спільноту про кожний етап проведення проекту, справи не буде.

Вже зараз управлінці знайшли серед своїх "козла відпущення" - Ірину Безверху, яка має безпоседньо взаємодіяти з активістами. З невідомих причин, зонінг, генпланування та змінення генплану, що повністю пов'язані з управлінням містобудування та архітектури, депутати пов'язали з управлінням землеустрою. 

До того ж, на думку депутата, землестрій вже давно займається тільки одним питанням - як віддати землю в оренду і заробити максимум грошей.

Читайте також: Без сліз в проханні. Денис Терещенко вмовляв депутатів міськради скасувати підвищення проїзду
 

Такий собі "футбол" між кабінетами міськради - для Кременчука явище традиційне. Минулого разу, коли Денис Юрійович займався проектом облаштування спортивних майданчиків, комунальники та відділ фізичної культури відхрещувалися від даного проекту. Результат їх роботи каже сам про себе.

Подібний варіант розвитку подій може виникнути і зараз. Навіть величезна кількість голосів мешканців Реївки поки що не гарантує, що саме у них будуть облаштовувати нову рекреаційну зону.

Проблема полягає в тому, що для обладнання зони -  її треба створити. Тобто, надати офіційного статусу парку чи скверу. А таке рішення, робити це чи не робити, залишається у повноваженнях місцевої влади, яка навряд чи захоче витрачати кошти на щось масштабне для мешканців нецентральних районів міста. 

Тож, чи будуть у Кременчуці якісь справжні зміни на користь місцевих - дізнаємося зовсім скоро, в останній день роботи "Майстерні" , 27 червня.

Читайте також: У Придніпровському розпочнеться ярмарок, який поза часом

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1237 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1891 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2390 0