Новини з 1996 року

Стипендії студентам – через управління соцзахисту. Новий порядок виплати у ПТУ, технікумах та ВНЗ

Олександр Курилов 29 грудня 2016 10:45 2896 0

За дорученням Прем’єр-міністра  України Володимира Гройсмана спільно зі студентською спільнотою наразі виробляється алгоритм нарахування стипендій. Дещо стало відомо, а деякі позиції у процесі доопрацювання.

Читайте також: З 2017 року студенти можуть отримувати стипендії за іншою системою

З 1 січня запроваджується новий Порядок виплати соціальних стипендій. Усі студенти з  1 січня повинні будуть написати заяву на ім’я ректора про надання соціальної стипендії та надати необхідний перелік документів до ВНЗ. Університет передає їх до управлінь соціального захисту (це зроблено, щоб студенти не стояли в чергах), за результатами обробки заяв буде відбуватися нарахування соціальних стипендій.

Не буде автоматичного продовження отримання студентами соціальної стипендії з 1 січня 2017 року тим, хто її отримує. Студенти, які подадуть відповідні заяви на отримання соціальної стипендії до останнього робочого дня лютого, отримають соціальну стипендію за січень – лютий. Ті студенти, які будуть подавати заяви у березні - тільки з березня або з того місяця, з якого подадуть заяву.

Будуть отримувати виплати студенти-переселенці з 1 січня 2017 року.

Але соціальну стипендію не будуть отримувати: студенти-інваліди, малозабезпечені студенти, студентські сім’ї, бо, за поясненням Міністерства соціальної політики,вони й так отримують пенсію, допомогу.

Читайте також: Кременчуцькі студенти їдуть завтра вибивати з парламенту стипендії

Всього визначено  7 категорій студентів-отримувачів соціальної стипендії

Варто зазначити, що студенти, які будуть претендувати на академічну та соціальну стипендію, будуть отримувати одну із стипендій на вибір. При цьому студенти-сироти, які будуть мати право на отримання академічної стипендії, – будуть отримувати дві стипендії.

Розмір соціальної стипендії для абсолютної більшості студентів – 1000 грн., для студентів-сиріт – 2000 грн. Мінімальна академічна стипендія буде складати 1100 грн., для окремих спеціальностей – 1400 грн., для відмінників – 1600 грн.

За результатами зимової сесії 2016-2017 буде складатися рейтинг студентів (у межах визначеного Урядом відсотка студентів, які будуть мати право на отримання академічної стипендії) за середнім балом за курсом – спеціальністю. Повністю новий Порядок стипендіального забезпечення (академічні стипендії) запрацює з липня 2017 року.

Читайте також: Навчання яким професіям буде безкоштовним для учнів ПТУ. ПЕРЕЛІК

Ліміт студентів-відмінників, які будуть мати право на отримання підвищеної стипендії, у 2% визнали абсолютно неприйнятним, тому будуть переглядати формулювання .

Планується відмовитися від призупинення виплати академічної стипендії за порушення Статуту та внутрішнього положення університетів.

При цьому Рейтинг студентів, які будуть отримувати стипендію, буде публічним (зазначення ПІП студента).

Наразі Положення про стипендіальну комісію ВНЗ та Положення про призначення стипендій у ВНЗ розробляється.

Марина Баніт

 

 

 

 

 

Теги: Політика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 240 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 196 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 410 0