Новини з 1996 року

Стати поруч з мером Малецьким, чи почекати поки він вибачиться? 20 лютого. Вшанування Небесної сотні

Олександр Курилов 07 лютого 2016 13:20 1447 0

Ставати разом на мітингу 20 лютого в честь вшанування пам’яті Небесної сотні з міським головою Віталієм Малецьким чи не робити цього й почекати, поки мер Кременчука не вибачиться перед людьми за свої дії дворічної давнини?

Як вирішити таку дилему й чи повинен мер міста вибачатися за свої вчинки?

Це у Кременчуці триває підготовка до відзначення дня пам’яті Небесної сотні, що випадає на 20 лютого.

З цього приводу міський виконавчий комітет уже затвердив план заходів на 20 лютого, головний з яких – мітинг на площі Незалежності. На нього  прийдуть чиновники мерії, а підлеглі їм директори навчальних закладів приведуть учнів ПТУ, шкіл, студентів. Буде покладання квітів, звучатиме важка пісня «Пливе кача по тисині»…   

Єдине, з ким поки в організаторів не все зрозуміло, – так це з представниками громадськості, які минулого року відмовилися разом з чиновниками вшановувати пам'ять загиблих активістів столичного Майдану.

А це підриває й так не надто великий авторитет наших градоначальників.

Минулого року міські активісти провели свій захід без міських керівників.

Аргумент для такого – чиновники мерії є тими особами, хто забороняв у Кременчуці проведення акцій на підтримку столичного Майдану й своїми підписами це підтверджував.

«Ми визначаємося, що робити громадськості й ніякого рішення поки що не прийнято.

З одного боку, є частина активістів, які кажуть, що на мітингу будуть діти. Їм потрібно розповісти про все, що було, й пояснити причини Майдану. Але з іншого – якщо йти, то стояти з міським головою Кременчука Віталієм Малецьким, який Майдан забороняв і за це перед людьми не вибачився.

Одна справа, якщо таке вшанування йде від серця. Інша – якщо вона йде від посади», - так говорить про нелегку справу вибору громадський активіст і депутат міськради Анна Павленко.

Її висновки – мер Кременчука повинен вибачитися за свої дії дворічної давнини, й для цього достатньо простих слів.

«Ми не прийдемо й ніхто з наших прихильників на цей міський захід не прийде.

Не прийде, бо провина чиновництва у вбивстві мирних громадян надзвичайно велика. І провина ця не тільки на тих, хто безпосередньо стріляв по людях у столиці.

Не менш винні ті, хто голосував за заборони громадян підтримувати Майдан, як мер Кременчука Віталій Малецький», - про те, що вибір між моральністю та злом уже нею давно зроблений, «Програмі плюс» розповіла депутат міськради й лідер міської організації партії «Укроп» Оксана Піддубна.  

«Не виключаю того, що прийду. Можливо, дадуть слово для виступу, все ж я три місяці був на столичному Майдані. Але скажу так: нинішні чиновники не розраховували, що людям вдасться відправити Януковича у відставку. Скажу, що мало що змінилося.

І саме тому міська організація ВО «Свободи» проведе свої заходи зі вшанування й вже окремо від міської влади», - зазначив репортеру керівник міської організації ВО «Свобода» Костянтин Красовський.

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Загиблі ГероїІсторія Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1053 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1932 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 909 0