Новини з 1996 року

Стало відомо, в яких умовах перебувають незаконно затримані й арештовані українські моряки

Валерія Макряшина 29 листопад 2018 11:20 1268 0

"Уповноважена з прав людини в Криму" Людмила Лубіна розповіла про умови, в яких перебувають затримані й арештовані українські моряки.

Про це повідомляє BBC-Україна. 

Нагадаємо, серед арештованих і 22-річний кременчужанин Богдан Головаш, старший матрос малого броньованого артилерійського катера "Бердянськ". 

"12 українських моряків доставлені в слідчий ізолятор. Оскільки вони військовослужбовці, війни немає в нас, але військовий стан Україною оголошено - їм загалом створили абсолютно нормальні умови для перебування в СІЗО", - розповіла Лубіна.

За її словами, моряки були у формі, втім її носити в СІЗО не можна, тому морякам видали і одяг, і "все, що потрібно".

"Поміщені всі вони в недавно відремонтовані камери, їм видали тапочки, індивідуальні пакети гігієни. Вчора їм сухі пайки дали, а сьогодні вони вже на утриманні - триразове харчування, яке в принципі в нас непогане…" - додала "кримський омбудсмен".

Лубіна заявила також, що від українських моряків скарг не надходило. За її словами, "недозволених засобів" до моряків не застосовували. 

"Я не знаю, що вони мали на увазі - чи тортури, або якийсь психологічний вплив. Я вчора підійшла практично до кожного й запитала, чи застосовувалися такі заходи, як вони себе почувають, в яких умовах вони перебували... Я з'ясувала, що ніяких недозволених заходів не застосовувалося, ніхто їх не катував, ніхто їх не морив голодом", - сказала вона.

Перед судом їх тримали в різних ізоляторах, адже "вони групою осіб скоювали злочини, їх разом, в одному приміщенні тримати не можна - це за законом так".

"Тепер, коли запобіжний захід обрано, вони утримуються в СІЗО, як годиться. Тобто вони вже визначилися на два місяці зі своїм місцем проживання", - підсумувала вона.


Нагадаємо, в неділю, 25 листопада, українські військові кораблі здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь.

Про свої наміри вони, відповідно до міжнародних норм, поінформували іншу сторону. Однак замість того, аби забезпечити проходження Керченською протокою, російські диспетчери викликали кораблі ФСБ. 

Невдовзі російські прикордонні кораблі типу "Соболь", "Дон", "Мангуст"та "Суздалець" "здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України".

У результаті 6 українських військовослужбовців поранені, інші члени екіпажів потрапили в полон. Днями Київський районний "суд" окупованого Сімферополя на 2 місяці заарештував 12 українських моряків, яких захопили ФСБ Росії в районі Керченської протоки.

 

Читайте також: "Нашим морячкам": по всій Україні збирають допомогу для полонених моряків, серед яких кременчужанин

 
 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись