Новини з 1996 року

Стали відомі подробиці того, як блокуватимуть російські "Вконтакте", "Яндекс" та "1С"

Андрій Михайленко 16 травня 2017 14:41 2011 0

За тим, що відомо, механізм блокування Mail.ru, Yandex, "Вконтакте", "Одноклассники" та продукту 1С доручено відпрацювати уряду і СБУ за участю НБУ.

Про найбільше питання - початок блокування російських соцмереж та електронних сервісів - ніхто нічого не повідомляє.

Механізм блокування доступу до російських інформаційних ресурсів в Інтернеті, а саме Yandex, соціальних мереж «ВКонтакте» та «Однокласники» і заборони використання бухгалтерського програмного продукту 1С доручено відпрацювати Кабінету Міністрів України і Службі безпеки за участю Національного банку України.

Про це повідомляє прес-служба Ради національної безпеки і оборони України.

У відомстві нагадали, що Президент Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Зокрема, повідомляється, що на підставі пропозицій Служби безпеки України, Національного банку і Кабінету Міністрів РНБО ухвалила рішення «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Вказується, що рішенням передбачено продовження дії санкцій щодо фізичних і юридичних, введених рішенням РНБО від 16 вересня 2016 року і введених в дію указом Президента від 17 жовтня 2016 року № 467.

Крім того, передбачається застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних осіб, причетних до проведення нелегітимних виборів до Держдуми РФ сьомого скликання на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь; юридичним особам України, які розташовані на тимчасово окупованій території АР Крим та Севастополя, у зв'язку з підтвердженням факту їх незаконної перереєстрації за російським законодавством; фізичним особам - громадянам РФ (слідчі, судді, працівники правоохоронних органів), причетним до незаконного переслідування і протиправних дій щодо громадян; до юридичних осіб РФ, діяльність яких загрожує інформаційній та кібернетичній безпеці України.

"Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України за участю Національного банку України доручено відпрацювати механізм щодо забезпечення виконання цього рішення", - підкреслили в РНБО.

Коли це станеться, повторимося, поки ніхто не повідомляє.

 

ЩО З ЦЬОГО ПРИВОДУ ДУМАЮТЬ САМІ IT-СПЕЦІАЛІСТИ

Здійснення блокування українськими провайдерами російських сайтів, які потрапили під санкції, на даний момент неможливе технічно.

Про це повідомив журналістам голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко.

"Станом на сьогодні це неможливо виконати", – сказав він.

Федієнко додав, що для реалізації блокування провайдерам може знадобитися час і великі кошти на переоснащення обладнання та зміну топології мережі.

Голова асоціації "Телекомунікаційна палата України" Тетяна Попова повідомила агентству, що теоретично технічно обмеження доступу до деякої кількості ресурсів можливе, але на практиці його буде легко обійти.

"Будь-який вид блокування (DNS, URL, IP-адреса та ін.) неефективний, а просунуті користувачі легко його обійдуть", – зазначила вона

Нагадаємо, сьогодні стало відомо про указ Президента, згідно з яким мають бути заблоковані російські соцмережі, електронні сервіси та програми.

Дана звістка підірвала український інформаційний простір.

 

 

 

Теги: Політика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 205 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 332 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 287 0