Новини з 1996 року

Спустошення Автозаводського суду. У Кременчуці 5-ро суддів “звільняються”. ФОТО+ВІДЕО

Андрій Рубан 23 вересня 2016 13:00 2644 0

22 вересня Верховна Рада України проголосувала за відставку 5-ти суддів Автозаводського районного суду м. Кременчука. У списку і скандальний голова суду Віктор Гафяк, який намагався тиснути на журналістів.

У Автозаводському суді сьогодні небагатолюдно, оскільки судді, які вже зібралися у відставку, вже не розглядають справи. Принаймні у приймальні судді Каліновської  кореспонденту “Програми Плюс” повідомили, що суддя звільнилася, точніше, подала у відставку. Розгляд її справ буде перенесено на інший термін з іншим суддею.  

Як повідомив “речник” цього суду суддя Володимир Савічев, 5-ро суддів написали заяву про відставку, отримавши на це право за вислугу років. Варто зазначити, що пан Савічев, який у цьому списку, продовжує виконувати свої обов’язки і присутній на робочому місці. Натомість постанова, прийнята парламентом, іще не набрала законної сили. 

Справи “заслужених” суддів будуть перерозподілені в автоматичному режимі між суддями, які залишаються працювати. 
Серед тих, хто отримав право за вислугу років піти у відставку, не досягши пенсійного віку, зокрема  голова Автозаводського суду суддя Віктор Гафяк та судді Ельвіра Каліновська, Володимир Савічев, Анатолій Середа, Тамара Сировєтнік.

Також читайте: Суд розгляне відвод судді Гафяка, а Піддубна і Ко. подадуть на нього заяву про злочин до НАБУ

Хто займе пост скандального голови суду, поки що невідомо.

"Щодо вакантних місць, то вони, напевно, будуть після офіційної відставки цих суддів, а поки що відбудеться певне навантаження на суддів, які працюватимуть і надалі", - підкреслив суддя Володимир Савічев.

 

 

Володимир Савічев також розповів про саму процедуру відставки у разі бажання судді, який отримав право на це за вислугу років, не досягши пенсійного віку (65 років. – Авт.). 

Заява у такому випадку подається до Вищої ради юстиції України, яка у свою чергу рекомендує парламентарям прийняти таку постанову. Після голосування депутатів та офіційної публікації  постанови судді звільняються від своїх обов’язків. Призначали ж суддів спочатку Президент України на 5 років і потім за поданням Вищої ради юстиції Верховна Рада надавала суддям пожиттєвого статусу судді.

Але така процедура залишатиметься лише до 30 вересня. І з 1-го жовтня суддів призначатиме лише Вища рада правосуддя. Але поки така рада не створена, її повноваження виконуватиме Вища рада юстиції.

У кореспондента "Програми Плюс" так і залишилося питання, чому до офіційного звільнення судді вже не виконують свої обов’язки?
Хоча із практики, краще б деякі з них взагалі ніколи не судили. Бо були не об’єктивними і навіть намагалися тиснути на журналістів. Ну, то вже, як кажуть, пройдений етап.

Сподіваємося, що судова реформа, яка набирає обертів, таки здійснить правосуддя в Україні над непохитним бандитами, корупцією чи іншими зовнішніми факторами.

 

 

Фото та відео: Андрій Рубан

 

 

 

 

 

 

Теги: Пригоди Кременчукасудова реформаАвтозаводський районний судГафяк

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись