Новини з 1996 року

Спростили процедуру оформлення договорів з лікарями

pplus 12 липня 2018 10:47 409 0

Міністерство охорони здоров'я України змінило порядок оформлення декларації з лікарями, які надають первинну допомогу. Декларація стала коротшою.

Тепер більше не знадобляться копії документів для підписання договорів із сімейними лікарями, педіатрами та терапевтами. Про це пише "Інформатор".

Лікар або реєстратор більше не зобов'язані робити копії документів, надані пацієнтом, і зберігати їх. Тепер під час підписання декларації пацієнт повинен показати тільки один з документів, що підтверджує особу, та реєстраційний номер картки платника податків (ідентифікаційний код). Якщо ж людина з релігійних переконань відмовилася отримувати ідентифікаційний код, то його не вимагатимуть.

Також скоротився перелік інформації, яка буде вноситися в декларацію. Тепер усі дані будуть поміщатися на одному аркуші. З документа прибрали інформацію про прописку пацієнта. При цьому вже підписані декларації з лікарями залишаться в силі.

До 1 січня 2020 продовжили термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 року (до початку національної кампанії з вибору лікарів). До цього часу пацієнти можуть подати нову декларацію про вибір лікаря під час найближчого візиту в медустанову.

Декларації, укладені після 23 березня 2018, не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не потрібно.

Також при зміні юридичного статусу медзакладу не потрібно буде знову підписувати декларації з лікарями. Раніше подані декларації залишаються в силі за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати в закладі.

Якщо ви поки ще не вибрали лікаря, але вам потрібна невідкладна медична допомога, вам зобов'язані її безкоштовно надати в будь-яких комунальних медустановах.

Невідкладну допомогу надаватимуть на підставі таких симптомів:

Раптове підвищення температури з кашлем, нежитем, болем у горлі;

Головний біль, запаморочення, слабкість;

Біль у попереку, суглобах;

Підвищення артеріального тиску;

Больовий синдром в онкологічних хворих;

Алкогольний, наркотичний, токсичний абстинентний синдром;

Загострення хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, який надає первинну медичну допомогу, через гіпертонічну хворобу, виразку шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічне запалення печінки, жовчного міхура, кишечника, хвороби нирок, суглобів тощо.

До кінця цього року всі медичні заклади, які нині є бюджетними, повністю перейдуть у власність громади. Нову хвилю трансформації системи охорони здоров'я буде запущено найближчим часом.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись