Новини з 1996 року

Спрощено оформлення спадщини для родичів - відмінили податок 5%

Марина Баніт 28 лютого 2017 16:44 907 0

Депутатам вдалося прийняти в цілому проект закону про спадщину, який був зареєстрований у парламенті ще на початку 2014-го.

До цього часу рідні брати та сестри, баба, дід, онуки сплачували  5% податку за оформлення спадщини. Найбільш гострою проблема була в сільській місцевості, де  сплата податку та плата за оцінку майна в рази перевищувала вартість майна.

Відтепер кременчужани зможуть отримувати спадщину на раціональних умовах.

Верховна Рада 23 лютого прийняла в цілому законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)» (№0940).

Проект передбачає спрощення оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, що мають право на спадщину. Так, за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти, що успадковуються не тільки членами сім’ї першого ступеня спорідненості, але й другої. Також не проводиться оцінка відповідних об’єктів спадкування.

Водночас дана норма не розповсюджується на оподаткування подарунків. Чинний п.174.6 ст.174 ПК передбачає, що подарунки оподатковуються за правилами, встановленими для спадщини. Відтак змінами уточнено, що за нульовою ставкою оподатковуються лише подарунки родичів першого ступеня спорідненості. Натомість другого — оподатковуються за ставкою 5%.

Теги: Податки

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3762 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 153 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 364 0