Новини з 1996 року

Справа про захист честі й гідності: Олександр Мельник із судовим позовом проти прокуратури

Валерія Макряшина 12 вересня 2019 10:15 1220 0

Київський районний суд Полтави продовжив розгляд позову про захист честі та гідності керівника кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександра Мельника.

Зміст позову – вимога спростувати недостовірне повідомлення прокуратури Полтавської області, яке облетіло все місто. Попри відсутність прямих доказів, обласна прокуратура взялася чинити правосуддя самостійно. 

Нагадаємо, в тому повідомленні, яке було розміщено на офіційному сайті відомства, представники закону спочатку порушили презумпцію невинуватості, коли без суду визначили винних у кременчуцьких кримінальних подіях – убивстві колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва, що сталося у 2014 році. Разом з цим вони, знову ж таки без доказів, звинуватили затриманих у вчиненні тиску на суд. 

"Я вважаю, що в досліджуваному тексті міститься негативна інформація щодо Мельника Олександра Олексійовича, яка висловлена в образливій формі так, як відображає думку про його вину і винність. Дана інформація висловлена у формі тверджень про факти", - зазначив авокат Руслан Лазоренко. 

За його словами, поширена в такий спосіб недостовірна інформація Прокуратурою Полтавської області, яка точно знала, що обвинувальний вирок на той момент був відсутній, є нічим іншим як втручанням у судовий процес.

Стосовно ж тиску на суд із боку затриманих кременчужан, то за всі 5 років, як зазначив адвокат, жодного такого факту зареєстровано не було. Натомість такі діяння дозволяла собі прокуратура. Прокурори здійснювали тиск на суд присяжних у Київському районному суді, й це було зазначено в повідомленні, яке було направлено суддею Логвиновою до Вищої Ради Правосуддя і Генпрокурора України.

Представник прокуратури на суді почав давати, як-то кажуть "задній хід", мовляв, "і я не я і хата не моя".

Він здивувався, як Олександр Мельник, прочитавши дану публікацію на сайті прокуратури, подумав, що то про нього, адже прямих імен там не було. Напевно, прокурор забув, що інформація, оприлюднена на сайті, стосувалася конкретної кримінальної справи й ідентифікувати особу дуже легко. 

У результаті, що просив у суді прокурор? Напевно, розуміючи, що один він цю справу не витягне, на наступне засідання він попросив суддю запросити представника потерпілої сторони та доньку загиблого мера й батька загиблого судді Лободенка. Клопотання прокурора суддя ухвалила. 

На цьому судове засідання взяло паузу до 30 вересня. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 321 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 683 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 536 0