Новини з 1996 року

Справа полонених моряків. МЗС України вимагає від дружніх країн тиснути на РФ

Валерія Макряшина 02 червня 2019 10:10 344 0

МЗС України звернулося до міністрів закордонних справ дружніх країн із проханням і вимогою тиснути на РФ для виконання рішення Міжнародного трибуналу ООН щодо українських моряків.

Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін у Twitter:

«Сьогодні відправили звернення до всіх міністрів закордонних справ з країн наших друзів та партнерів з проханням і вимогою тиснути на РФ для виконання рішення Міжнародного Трибуналу в Гамбурзі».

Він додав, що вони будуть старатися зробити все можливе політично і через національні морські адміністрації.

Нагадаємо, 25 травня Трибунал ООН у Гамбурзі, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків та дозволити їм повернення в Україну. Також суд вимагає від Росії звільнити три затримані українські кораблі.

МЗС РФ натомість виступив із заявою, стверджуючи, що трибунал ООН не мав права вирішувати долю полонених моряків.


Озброєний інцидент у Керченській протоці

Три українські кораблі силою зупинила російська берегова охорона в міжнародних водах неподалік Криму при спробі пройти через Керченську протоку з Чорного моря в Азовське. Українське керівництво вважає захоплених Росією українських моряків військовополоненими. Росія зі свого боку звинувачує Україну в порушенні її державного кордону.

Серед полонених – наш земляк Богдан Головаш. Він народився і виріс у Кременчуці. Нині йому 23 роки. Із 9 до 11 класу навчався в Кременчуцькому ліцеї, який закінчив 2013 року. Потім вступив до Севастопольського військово-морського училища імені Нахімова. 2014-ого, після окупації Криму, перевівся до Одеси. Служив на флоті. Під час захоплення українських суден був старшим матросом на броньованому артилерійському катері «Бердянськ».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1285 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1950 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2496 0