Новини з 1996 року

Спорт для тих, хто хоче підкріпити мозок і тіло

pplus 25 січня 2021 07:20 188 0

Теніс називають інтелектуальним видом спорту. Тут не остання роль відводиться стратегії і тактиці кожного гейму, знанню мінусів і плюсів суперника. Все це допомагає не лише підтримувати організм у належному тонусі, але й істотно зміцнювати мускулатуру, збільшувати рівень витривалості. Уникнути небезпеки допомагає правильно підібраний інвентар, виконання розминки і дотримання режимів навантаження.

Навантаження під час занять

Теніс вважається корисним для здоров'я, оскільки при вкрай низькій імовірності фізичного пошкодження є стовідсотковий шанс перейти на новий рівень у стані здоров'я свого тіла. Теніс сприяє розслабленню м'язів, які протягом усього дня перебувають у стані гіпертонусу. Суглоби, які починають поступово костеніти, можна привести в належну форму. При сильній, послідовній, частій напрузі м'язів виробляються ендорфіни, що приємно розслабляє після гри, додає легкого присмаку щастя.

Крім цього, в ході гри в теніс працюють досить активно всі групи м'язів: спини, ніг, рук, а також прес і навіть шия. Теніс передбачає кардіотренування, оскільки тренуються серцево-судинна і дихальна системи, швидкість реакції розвивається.

Гарантований оздоровчий ефект

З позицій психології, теніс вкрай корисний, оскільки гра дозволяє скинути психічне і фізичне напруження. Завдяки глибокій психологічній концентрації, зосередженню на процесі гри, на діях противника, на власних діях, на м'ячі, а потім повне й різке розслаблення здатні дати потужний оздоровчий ефект.

При цьому тенісист отримує можливість скинути стрес, відновити свою нервову систему. В ході подібних навантажень відновлюються нейронні зв'язки в мозку, що істотно прискорює процеси зародження нових нервових клітин.

Покращення реакції і координації

Гра в теніс покращує координацію, реакцію, увагу, стимулює розвиток стратегічного мислення і пам'яті. Відбувається вироблення таких якостей, як напористість, енергійність, забезпечується реальне відчуття часу, підвищується рівень загальної рухливості гравця.

Кому заняття тенісом протипоказані

Не варто займатися тенісом:

за наявності радикуліту;

при ризиках інсультів;

у разі наявності грижі й запалення сухожилля;

тим, хто страждає захворюваннями хребта.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2473 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2498 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3736 0