Новини з 1996 року

Спектакль із заміною паперів замість правосуддя. Суд по справі кременчужан у Гадячі триває

Валерія Макряшина 03 жовтня 2019 17:30 1356 0

У Гадяцькому суді продовжується розгляд справи кременчужан, яких, попри відсутність будь-яких доказів, обвинувачено в причетності до злочинів 5-річної давнини — вбивства колишнього мера О. Бабаєва та судді О. Лободенка. 

Серед затриманих у СІЗО перебуває і директор кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, утримання якого, як і інших, згідно з рішенням європейських суддів та думкою не тільки його адвокатів, а і європейських правозахисників, що здійснюють моніторинг, є необгрунтовано тривалим.

Сьогоднішня ситуація вже не дивує. Попри це, вона набирає нових обертів: прокуратура з усіх сил продовжує будувати те, чого не існує насправді, й обвинувачує тих, чия вина ніяк не підтверджується реальними доказами. 

Мова тут про обвинувальний акт, який на п'ятий рік розгляду кримінальної справи прокурори несподівано вирішили, так сказати, відкоригувати. Тож як у затриманих, так і в їхніх адвокатів запитань назбиралося достатньо. 

І сьогодні, 3 жовтня, в Гадяцькому суді, представники затриманих Максим Василишин і Олег Миронов зачитали заяву, в якій оскаржили цей документ, який за короткий проміжок часу за "щучим велінням" зазнав великих метаморфоз.

За словами адвокатів, новий обвинувальний акт помітно "схуд". І зміни ці зіграли на руку ще вчора обвинуваченому Ігорю Пасічному, бо, згідно зі змінами, він уже - жертва обставин. 

Так із документа незрозумілим чином зникли епізоди, за якими 5 років поспіль прокурори обвинувачували колись незламного й чесного Ігоря Пасічного. Ключове слово - "колись". Тепер же цей чоловік пожинає плоди, старанно відігруючи новий сценарій прокурорів, фантазія яких втілилася на папері.

Натомість кременчужани, які не зламалися, вимушені не тільки спостерігати за цим беззаконням і відвертою фальсифікацією документів прокурорами, змушені брати участь у цьому спектаклі.

І перше, проти чого протестували сьогодні захисники, - саме проти цих фальсифікацій, коли докази підмінюються словами одного із затриманих, якому невідомо що пообіцяли, аби він говорив те, що потрібно. 

У результаті суд традиційно відмовив адвокатам у поверненні обвинувального акта, як такого, що не витримує жодної критики прокурорам.

Інше ж, про що просила вже сторона обвинувачення, так це про виділення справи з Ігорем Пасічним в окреме кримінальне провадження й, звісно, зрозуміло, для чого це все потрібно.

А потрібно ж тільки для одного - за його словами зробити винними всіх й уникнути таким способом збирання хоч якихось доказів по справі. 

Адвокати були проти цього всього й пояснили, чому. Бо, як виявилося, письмової угоди між прокуратурою та Ігорем Пасічним як не було, так і до цього часу немає. І хто про що домовлявся, щоб визначити винних за відсутності провини, - невідомо.

Тож судді взяли перерву до наступного четверга, де на засідання прокурор, щоб добитися якихось змін у рішенні судді, повинен як мінімум надати оформлену письмову згоду з Ігорем Пасічним про зміну обвинувачення, і щоб на це дала дозвіл сторона потерпілих. 

Вірогідно, такий дозвіл буде отримано. От тільки звинувачення замість доказової бази ніколи не були достатньою причиною для того, щоб суд тривав по 5 років, за які ніхто не перевіряв версій злочину, що стався в нашому місті у 2014-му році. 

І нинішній суд, де замість доказів міняють папери, не є чесним та справедливим. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1038 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1916 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 896 0