Новини з 1996 року

Спалах емоцій. Кременчуцька художня галерея нарешті відкрилася після ремонту. ФОТО

Валерія Макряшина 22 вересня 2018 11:00 1951 0

21 вересня нарешті після тривалого ремонту відбулося урочисте відкриття Кременчуцької художньої галереї. 

Це треба було бачити: сучасна, оновлена зала, атмосфера якої відразу підхоплює та переносить тебе у світ високого мистецтва. При вході в галерею багато хто звернув увагу на неймовірну металеву стійку для одягу, спеціально викувану й подаровану до дня відкриття кременчуцьким ковалем Станіславом Рясним. 

На свято завітали не тільки місцеві жителі й поціновувачі прекрасного, а й відомі кременчуцькі художники, картини яких можна було побачити серед подарованих галереї у першій залі. Серед полотен - неймовірні пейзажі, абстракції та натюрморти від Наталії Колеснікової, Валерія Руднєва, Наталії Юзефович, Миколи Хакіна, Валентини Крамаренко, Віктора Шингура... 

 

 

Приємним сюрпризом для кременчужан стала персональна виставка гості з Івано-Франківська Ірини Кравець під назвою "Осінній Вальс-Бостон". Жінка представила містянам витончені пейзажі, виконані пастеллю. Це настільки ніжно, чуттєво й повітряно, що виникає відчуття повного спокою та щастя. 

Ірина Кравець родом з Києва. У 1986 році вона закінчила Республіканську художню середню школу ім. Т. Шевченка, у 1992 - художньо-графічний факультет Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Потім покинула малювання, однак ненадовго. Як каже Ірина Кравець, "малювання покликало її через багато років, одна за другою почали народжуватись картини". Так, у 2014 році в Івано-Франківську була представлена її перша виставка. На даний момент в Ірини вже відбулося 11 персональних виставок. Також художниця активно бере участь в Українських тижнях мистецтв, де отримує призові місця. 

"Творчість для мене - це моє життя, мої мрії, мої історії й мої думки", - каже Ірина Кравець.

 

 

І не дивно, що своїм величезним талантом вона завоювала прихильність Оксани Бойко, яка й запросила Ірину Кравець до Кременчука. 

На святі було приємно побачити директорку Краєзнавчого музею, Аллу Гайшинську, яка розповіла багато цікавого, як ділила кабінет з першим директором художньої галереї Мариною Маньковою. 

"Ми два роки сиділи в одному кабінеті й жодного разу не посварилися", - зазначила Алла Гайшинська. 

Колишній віце-мер Кременчука Анатолій Бишенко нагадав присутнім історію створення галереї. Важко повірити, однак колись тут був продуктовий магазин. Завдяки великій праці комунальників та за сприяння влади в 1999 році в цій залі відбулася перша виставка. 

Усього за 20 років роботи Кременчуцької художньої галереї відбулося 362 виставки. Свої роботи презентували понад 3500 митців, а подивитися на унікальні витвори прийшло понад один мільйон відвідувачів. 

 

 

Згадали на святі й про чарівних жінок, самовіддана праця яких підняла цю галерею на досить високий рівень, директорок установи - Марину Манькову, Ірину Маширову та Оксану Бойко.

"Я хочу сказати, що було не три директори, а чотири. Після того, як Марина Володимирівна переїхала до Австралії, виконувала обов'язки директора ще одна жінка - Яна Халецька. А я вже прийшла після того, як звільнилася Яна", - зазначила колишня директорка галереї Ірина Маширова. 

За її словами, в нашому місті протягом останніх років відбуваються зміни, звертається увага на культуру, й цей ремонт галереї є важливим не тільки для самих її працівників, а й для всіх мешканців міста.

"Якщо в нас не буде культурного сьогодення, в нас не буде культурного майбутнього", - додала Ірина Маширова.  

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1192 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2191 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2806 0