Новини з 1996 року

Соцпрацівники невдовзі навідуватимуть літніх мешканців Полтавщини щодня

Віктор Крук 01 серпня 2016 16:40 806 0

Про це сьогодні заявили на апаратній нараді у голови Полтавської ОДА.

Директор Департаменту соціального захисту населення Людмила Корнієнко нагадала, що в області напрацьовано механізм надання соціальних послуг літнім людям через мережу територіальних центрів. Вони працюють у всіх районах та містах Полтавщини. Із 444 тисяч пенсіонерів області такі центри обслуговують 117 тисяч літніх мешканців.

Коли заговорили про безпеку самотніх літніх мешканців області, згадали про «тривожні» кнопки і сучасні технології. Проте лише у 30% самотніх пенсіонерів є мобільні телефони. Багатьом важко користуватися досягненнями технології через вік, стан здоров’я. Є й такі, хто не може обійтися без сторонньої допомоги. Тому без добре розвиненої служби соціальних працівників не обійтися. На сьогодні, згідно з правилами, соцпрацівники відвідують своїх підопічних удома лише двічі на тиждень. А потрібно — щодня.

«Інститут соціального працівника діє на сьогодні в усіх розвинених країнах. Це єдиний дієвий шлях. І не такі вже й великі кошти. Давайте розробимо програму, порахуємо фінансування з різних джерел. Упевнений, що районна та місцева влада також візьме активну участь, адже йдеться про наших земляків на заслуженому відпочинку, про їхні безпеку та комфорт. Щоб літні люди, особливо самотні, відчули, що вони не одні, живуть у суспільстві, яке про них дбає.  І щоб знали, що  щодня до них зайде чи зателефонує соціальний працівник. Тож на поточних бюджетних сесіях усіх рівнів ми повинні закласти фінансування таких програм», - зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Теги: 2908

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1506 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1580 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1501 0