Новини з 1996 року

Сьогодні всесвітній день боротьби з туберкульозом

Андрій Рубан 24 березня 2016 14:52 1619 0

За підсумками роботи та виконання завдань та заходів Обласної соціальної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз в 2013-2016 роках Полтавська область входить в десятку регіонів з найнижчою захворюваністю на туберкульоз.

З метою контролю своєчасної реєстрації випадків туберкульозу, коректності моніторингу їх лікування та надання допомоги в організації амбулаторного лікування хворих на туберкульоз постійно проводяться моніторингові візити в лікувально-профілактичні заклади області. Протягом року візитами охоплено всі протитуберкульозні заклади області, лікувально-профілактичні заклади охорони здоров’я, що надають послуги хворим на туберкульоз м. Полтава, м. Кременчук, Гадяцького, Кобеляцького, Карлівського, Шишацького, Новосанжарського та Котелевського районів.

Що стосується Кременчука, то тут ситуація залишається складною на відміну від загальної епідемситуації туберкульозу в Полтавській області.

За 3 місяці 2016 року вже виявили 15 кременчужан з захворюванням на туберкульоз органів дихання. 

Про це повідомляє прес-служба міської ради з посиланням на епідеміолога Ларису Коровіну.  

"За 12 місяців 2015 році вперше виявлено 90 випадків туберкульозу органів дихання (як і в попередньому році). Кількість вперше виявлених бактеріовиділювачів – 57осіб (в 2014р – 54 особи захворіло "відкритою" формою туберкульозу). 

За 3 місяця 2016 року вже вперше виявлено 15 мешканців міста з захворюванням на туберкульоз органів дихання, 10 з них є бактеріовиділювачами", - розповіла головний спеціаліст держсанепідслужби Лариса Коровіна.

За її словами, смертність у 2015 році від туберкульозу збільшилась у 2 рази. За 2014 рік у місті від туберкульозної інфекції померло 8 осіб, за 2015 рік - 16 осіб.   В області утримується стабільно високий рівень захворюваності на туберкульоз органів дихання і перевищує епідемічний поріг : 2015 рік – 50,2 на 100 тис. населення, 2014 рік – 51,5 на 100 тис. населення, 2013 рік – 57,3 на 100 тис. населення.

Сьогодні всесвітній день боротьби з туберкульозом

Цей день був заснований у 1982 році за рішенням ВООЗ і Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом і легеневими захворюваннями (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease — IUATLD) і приурочений 100-річчю з дня відкриття збудника туберкульозу — палички Коха.

У 1993 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я туберкульоз був оголошений національним лихом, а день 24 березня — Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. З 1998 року він отримав офіційну підтримку ООН.

Туберкульоз — інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. І без відповідного лікування особа, хвора на активну форму туберкульозу, щорічно може заразити в середньому 10-15 осіб. У даний час щорічно туберкульоз забирає життя 1,6 мільйона чоловік, більшість з яких — мешканці країн, що розвиваються. Розвитку туберкульозу сприяє неякісне харчування, споживання токсичних продуктів (тютюн, алкоголь, наркотики), стрес і депресія, деякі хронічні захворювання (цукровий діабет, захворювання крові, ВІЛ).

Символ Дня боротьби з туберкульозом — біла ромашка, як символ здорового дихання. Хоча офіційно сьогоднішня дата була затверджена в 1982 році, але проведення протитуберкульозних заходів почалося у світі ще в кінці 19 — на початку 20 століть і ґрунтувалося на благодійній діяльності. Вважається, що саме тоді й народилася ідея Дня Білої квітки, коли в Женеві вперше на вулиці вийшли молоді хлопці й дівчата зі щитами, посипаними квітами білої ромашки. Вони збирали пожертви для лікування хворих на туберкульоз. Потім дані акції стали проходити і в інших європейських країнах, а продаж ромашок привертав увагу населення і приносив протитуберкульозним організаціям дохід. Так, у Данії та Норвегії право продажу квітки було монополією протитуберкульозних товариств.

Туберкульоз виліковний, і робота в цьому напрямі ведеться постійно, але, на думку ВООЗ, в даний час докладається недостатньо зусиль для виявлення та лікування кожного пацієнта. З 9 мільйонів чоловік, які щорічно захворюють на туберкульоз, 3 мільйони хворих не проходять лікування. Тому метою проведення Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом є, перш за все, підвищення обізнаності населення планети про глобальну епідемію цієї хвороби і  покращення методів профілактики та боротьби з нею.

 

 

 

 

Теги: туберкульоз

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 359 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1096 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 806 0