Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Сьогодні Вадиму Бойко мало б виповнитись 53 роки. ВІДЕО

Андрій Михайленко 05 листопад 2015 13:55 2701 0

...але загинув у свої 29.

Мало хто з кременчужан сьогодні знає, що пан Бойко був першим народним депутатом України від Кременчука, котрого було обрано до Верховної Ради у вже далекому 1990 році. Про те, що Вадим Бойко мав би сьогодні святкувати свій день народження, нагадує його друг Олександр Урін, відомий політолог та депутат міської ради декількох скликань.

"Згадайте сьогодні про Вадима Бойка, якому б виповнилось 52, але загинув він у 29. Уявити його 52-річним (насправді мало випонитись 53. - Ред.) дуже важко, в пам'яті рідних, друзів, багатьох кременчужан він залишився назавжди молодим, життєрадісним, справжнім народним обранцем та яскравим неповторним журналістом", - ділиться своїми думками Урін на Фейсбуку.

Випереджаючи свій час, Бойко доклав зусиль для розвитку на телебаченні молодіжної студії "Гарт", котра була аналогом відомої на той час всерадянського масштабу аналітичної телепередачі "Взгляд". Крім того, постійно писав для "Комсомольської правди". Активно висвітлював події, присвячені ЧАЕС.

Принциповий та ерудований він займався журналістськими розслідуваннями та боровся за свободу слова. Як би там не було, але завдяки своєму новаторству Вадим Бойко був першопрохідцем, але так само, на жаль, його прізвище стало першим у чорному списку загиблих журналістів незалежної України. Колеги Бойка впевнені, що журналіста було вбито через його діяльність. Серед можливих причин називають викриття загиблим схем незаконної торгівлі зброєю та виявлення сліду "золота партії".

Загинув Вадим Бойко 14 лютого 1992 року у своїй київській квартирі від вибуху каністри з бензином, котра стояла біля лампового телевізора, що виступив у ролі детонатора. Попри те, що сусіди вказують на те, що Вадим мав запаси бензину на всяк випадок при тодішньому дефіциті, експертиза показала, що журналіст загинув до вибуху, оскільки його легені не були забиті продуктами горіння.

Похований на кладовищі у Світловодську. 

"Напевно, Вадим випередив свій час, як же його не  вистачає сьогодні!"  - сумує за загиблим його друг  Олександр Урін.

Нагадаємо, що одна з вулиць Кременчука носить ім'я  Вадима Бойка, про що нагадує барельєф, встановлений на одному з будинків, що на перехресті вулиць Бойка та 60-річчя Жовтня.

 

 

P.S. Для того, щоб читачі мали змогу оцінити тогочасну величину постаті Вадима Бойка, ми віднайшли відео, де кременчужанин  у 1989 році бере інтерв'ю в Алли Пугачової. 

 

 

 

 

Теги: Історія КременчукаЖиття КременчукаВадим Бойко

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 225 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 1088 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1813 0