Новини з 1996 року

Сьогодні в Україні відзначають День прикордонника

Валерія Макряшина 30 квітня 2019 10:35 719 0

День прикордонника в Україні відзначають 30 квітня.

День прикордонника для кожної країни - це свято особливо значуще, адже працівники цієї професії охороняють державний кордон як на суші, так і в морі. 

Це свято має особливе значення в Україні, в якій уже шостий рік іде розв'язана Російською Федерацією війна на Донбасі. 

Про професію прикордонника

Видання УНІАН пише, що для того, щоб стати прикордонником, необхідно пройти строкову службу в лавах Збройних сил України або закінчити спеціалізований навчальний заклад СБУ України.

Прикордонники повинні знати необхідні статути, закони, інструкції та нормативні акти. Кожен прикордонник зобов'язаний освоїти озброєння, вміти користуватися апаратурою для спостереження сучасними засобами зв'язку.

На допомогу прикордонній охороні держава надає патрульні судна, літаки і спеціалізовані автомобілі. Крім охорони кордону, прикордонники зобов'язані здійснювати контроль та пропуск громадян, затримувати порушників, проводити розвіддіяльність в інтересах захисту суверенітету країни.

Коли відзначається День прикордонника

У 1992 році указом Президента свято День прикордонника було встановлене 4 листопада.

Однак багато тих, хто служили в радянських прикордонних військах, продовжували святкувати його 28 травня. З 2003 року за часів правління Леоніда Кучми дату свята Дня прикордонника повернули назад. І з того часу День Прикордонних військ України відзначався 28 травня.

У 2018 році святкування Дня прикордонника перенесли на 30 квітня.

День присвячений подіям кінця квітня 1918 року, коли слов'янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під командуванням полковника Володимира Сикевича, звільнивши більшу частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон УНР з Російською Радянською Республікою та Донською республікою.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2463 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2490 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3729 0