Новини з 1996 року

Сьогодні в Україні відзначають День працівників водного господарства

Віктор Крук 05 червня 2016 09:30 930 0

У першу неділю червня, а цього року вона припадає на 5 червня, указом Президента України встановлено професійне свято - День працівників водного господарства.

Це професійно свято відзначається згідно з Указом Президента України від 18 березня 2003 року. Водне господарство України тісно пов'язане з усіма галузями народного господарства і впливає на розвиток і розміщення продуктивних сил.

Воно має вирішальне значення у забезпеченні необхідних соціальних і побутових умов життя населення. УВсі функції, які пов'язані з регулюванням водних ресурсів, їх збереженням, використанням і відведенням використаної води, а також із запобіганням руйнівної дії вод, тісно переплетені між собою. За багаторічними спостереженнями потенційні водні ресурси річкових вод становлять близько 210 куб. кілометрів, з яких чверть формується в межах України, а решта надходять з Російської Федерації, Білорусі, Румунії. Доступні для використання водні ресурси формуються в основному в басейнах Дніпра, Дністра, Сіверського Дінця, Південного і Західного Бугу, а також малих річок Приазов'я та Причорномор'я. Загальна площа земель в Україні, які потребують зрошення, становить 15 млн. га.

В Україні існує 1160 водосховищ загальним об'ємом майже 55 куб. км, з них найбільше – Кременчуцьке водосховище. Крім того, є понад 28 тисяч ставків та 7 великих каналів.
Водним господарством України експлуатуються групові та локальні водопроводи загальною довжиною понад 3400 кілометрів. Загальна площа земель в Україні, які потребують зрошення, становить 15 млн. га, а зрошується 2,5 млн. га, що становить 7% від загальної площі сільгоспугідь. Важливою водогосподарської проблемою є захист територій, які знаходяться під загрозою паводків і підтоплення.

 

Теги: 2593

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1004 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2004 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2621 0