Новини з 1996 року

Сьогодні відзначають День батька: традиції свята

Ксенія Омельченко 17 червня 2018 12:01 1285 0

День батька в Україні - не державне свято, але його відзначають усі українці. Традиційно в Україні День батька відзначають, як у більшості країн світу, – у червні, але дата щороку різна. У 2018 році цей день випав на сьогодні, 17 червня.

Спроби зробити це свято державним були. Так, у 2013 році з'явилася пропозиція зробити День батька державним святом і відзначати його в третю неділю вересня. Однак її не втілили в життя. Але свято стало всенародним і щороку прийнято в цей день вітати своїх батьків.

Загалом, День батька святкують у близько 40 країнах світу, таких як: США, Канада, Південна Африканська Республіка (ПАР), Японія, Франція, Швейцарія, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

3 жовтня святкує Грузія, 19 березня – Італія та країни Піренейського півострова, 8 травня – Південна Корея.

У сусідній Польщі День батька святкують 23 червня.

 

Традиції святкування

Традиції святкування Дня батька різняться у кожній країні. Найчастіше заходи до Дня батька – це семінари та конференції, на яких обговорюються основні моменти правильного та відповідального батьківства, а також проблеми, з якими стикаються всі батьки при вихованні своїх дітей.

Це свято – сімейне та затишне. Тож прийнято вітати батьків віршами чи в прозі, а також дарувати подарунки. Найчастіше діти роблять подарунки власними руками, аби висловити свою любов.

Враховуючи те, що свято в Україні з'явилося не так давно, якісь конкретні традиції ще не сформувалися.

Свято батьків, безперечно, з’явилося як прояв вдячності й любові.

Символом Дня батька є троянда, ці квіти в США в цей день носять біля серця. Червоні троянди - якщо батько живий, а білі - якщо він покинув наш світ. У багатьох державах влаштовуються всілякі заходи й виділяються кошти, які направляють на підтримку незабезпечених самотніх батьків.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись