Новини з 1996 року

Сьогодні відзначається Всесвітній день слова "дякую".

Валерія Макряшина 11 січня 2019 08:25 2237 0

Хто й коли вигадав цей день – достеменно невідомо. Принаймні серед численних свят ООН і ЮНЕСКО такого свята немає, хоча там є різні дні, наприклад, і такий абстрактний, як Міжнародний день щастя.

Існує версія, що Всесвітній день "дякую" вигадали підприємливі співробітники однієї з компаній, що виготовляла листівки, аби підвищити власні продажі. Як би там не було, але ідея виявилася напрочуд гарною. Традиція говорити у відповідь слова подяки з’явилася дуже давно. Відтоді вдячність – уміння належно оцінити будь-яку виявлену до нас уважність, всяку зроблену нам добру справу. Вона має велику суспільну цінність, адже підтримує в людях бажання робити добро іншим; бажання ж робити добро іншим – це любов.

Сьогоднішній день – гарний привід зайвий раз згадати, що наше повсякденне життя складається з маленьких дрібниць. Почніть день з чарівних слів: скажіть слова подяки своїм рідним і близьким, зателефонуйте тим, хто далеко, згадайте тих, кому колись забули подякувати, бо це гарна нагода виправити ситуацію. І взагалі робіть приємні маленькі дрібниці на кожному кроці – кажіть "дякую" частіше, ніж ви це робили раніше.

Психологи вважають, що слова вдячності здатні змінювати наше життя на краще, налаштовувати людей на позитив, гармонізувати взаємовідносини. Деякі дослідження показали, якщо частіше висловлювати подяку іншим людям, покращується фізичне здоров’я, зміцнюються соціальні відносини, а позитивний емоційний стан допомагає впоратися зі стресом.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 331 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 359 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 405 0