Новини з 1996 року

Сьогодні Україна відзначає День пам'яті жертв Голокосту

Ксенія Омельченко 27 січня 2019 14:40 324 0

Сьогодні, 27 січня, відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який було прийнято 1 листопада 2005 року рішенням Генеральної Асамблеї ООН.

Днем пам'яті було визначено саме 27 січня через те, що 1945 року в цей день визволили в'язнів найбільшого німецького табору смерті Аушвіц-Біркенау в місті Освенцим.

За різними оцінками, в ньому загинуло від 1,5 до 2,2 млн. людей. У цілому за роки війни винищили близько 6 млн. євреїв.

"Голокост" давньогрецькою означає "всеспалення". На івриті Голокост назвали Шоа - "лихо", "катастрофа". З 1933 по 1945 рік фашистська Німеччина масово переслідувала й винищувала євреїв та ромів. Але жертвами Голокосту були й представники інших націй та соціальних груп.

Читайте також: Болюча тема сьогодення. Про Голокост у Кременчуці та трагедію Піщаної гори

Під час масового знищення німці керувалися псевдонауковою теорією про неповноцінність та недорозвиненість певних груп людей і націй. Також була розповсюджена теорія так званого "соціального дарвінізму", яка стверджувала, що знищення людей - це продовження теорії Дарвіна.

Зараз у багатьох країнах та містах світу стоять пам'ятники й меморіали. В Освенцимі 27 січня також проходять пам'ятні заходи. Із колишнього табору смерті зробили музей, який є відкритим для екскурсій.

Україна на державному рівні вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році, відповідно до постанови Верховної Ради від 5 липня 2011 року. 

Читайте також: Житель Рішон ле Ціона й кременчужанин Борис Шепетовський видав книгу про Голокост у Кременчуці

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись