Новини з 1996 року

Сьогодні професійне свято десантників - День ВДВ України

Віктор Крук 02 серпня 2016 09:00 2329 0

Українські десантники відзначають своє свято в умовах розв'язаної Росією війни на сході України.

Сьогодні, 2 серпня, на офіційному рівні в Україні відзначається День Високомобільних десантних військ України. Це свято встановлено Указом Президента України № 457/2012 в 2012 році. День ВДВ відзначається кожним, хто проходив службу в Повітряно-Десантних  та Високомобільних десантних військах, з часів першого парашутного десанту, який був організований 2-го серпня 1930 року.

Українські десантники традиційно вважаються елітними підрозділами армії, які неодноразово показували свій високий клас і відвагу в українсько-російській гібридній війні, яку Володимир Путін розгорнув у 2014-му році.

Всього у різних регіонах України дислокується п'ять бригад, до складу яких входять окремі аеромобільні батальйони та БТГр. Серед них: 25 окрема Дніпропетровська повітряно-десантна бригада, 79 окрема аеромобільна бригада (Миколаїв), 80 окрема аеромобільна бригада (Львів, Чернівці), 81 десантно-штурмова бригада (Краматорськ), 95 окрема аеромобільна бригада (Житомир).

Окремі батальйони та БТГр, що входить до складу цих п'яти бригад також є і в інших містах: 90-й, 88-й, 87-й, 122-й і 13-й, бази яких знаходяться в Житомирі, Болграді, Чернівцях, Костянтинівці, Святогорську.
ВДВ Збройних Сил України - високомобільный рід військ, до складу якого входять повітряно-десантні та аеромобільні частини. Вони призначені для виконання бойових завдань і ведення бойових дій, які неможливо виконати іншими силами та засобами збройної боротьби в тактичному і оперативному тилу ворога.

Незалежно від приналежності до частини і підпорядкування, гасло всіх десантників – «Ніхто, крім нас», який підкреслює унікальність і самовіддачу всіх бійців ВДВ, їх готовність йти до кінця. Гасло придумав засновник ВДВ Василь Маргелов, який використовував його у 1970-му під час навчань радянських десантників, які вперше передбачали десантування бійців всередині військової техніки. До речі, Маргелов - уродженець Дніпропетровська.
Наймолодша в українських Високомобільних десантних військах - 81-ша окрема аеромобільна бригада, яка була створена восени 2014-го, коли Україна почала відновлювати свою армію, зіткнувшись з російською агресією. Базується ця бригада ближче всіх до лінії фронту - в Донецькій області. До її складу входить 5-та батальйонно-тактична група, яка була створена зусиллями кременчужан навесні 2015 року і протягом 9 місяців підрозділи цієї військової частини тримали оборону під Донецьким аеропортом в Опитному.

Сьогодні, 2-го серпня, о 10.00, в парку «Воїнів-Інтернаціоналістів» відбудеться мітинг з нагоди Дня Високомобільних десантних військ України, на який запрошують усіх, хто проходив службу у цих військах.

Теги: 2910

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2895 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3368 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3815 0