Новини з 1996 року

Сьогодні починають діяти пільгові тарифи на електроенергію для будинків з електроопаленням

Валерія Макряшина 01 жовтня 2017 09:27 1005 0

Можливість платити менше є як у жителів квартир, так і у господарів приватних будинків.

З сьогоднішнього дня, 1 жовтня, українці, які користуються електроопаленням, будуть платити за електроенергію за пільговим тарифом - 90 копійок за кВт-год.

Згідно з документами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), пільговий тариф буде діяти лише в опалювальний сезон - з жовтня по квітень включно.

Граничний обсяг спожитої електроенергії за цим тарифом становить 3 000 кВт на місяць. Уся електроенергія, використана понад цей ліміт, оплачується за стандартним тарифом - 168 коп. / КВт-год.

Зміни стосуються жителів приватних будинків з електричними котлами, а також квартир без газопостачання та центрального опалення, які, відповідно, обігріваються електроенергією.

Крім цього, за наявності двозонного електролічильника вся електроенергія, яка споживається в нічний час, з 23:00 до 7:00, буде оплачуватися за вдвічі меншим тарифом - 45 копійок за кВт-годину.

Щоб перейти на пільговий тариф, необхідно документально оформити зміну типу опалення. Інформація про новий тариф, а також інформація про пільгу повинна бути внесена в договір.

Так, якщо споживач встановлює електроопалення, він матиме право розраховуватися за меншим тарифом. У такому випадку буде застосовуватися тариф "Для населення, що проживає в житлових будинках (у тому числі в квартирах), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками". З цього питання варто звертатися до центрів обслуговування клієнтів енергопостачальних компаній у своїх регіонах.

Після завершення опалювального сезону пільговий тариф припиняє свою дію і населення оплачує електроенергію за єдиними встановленими регулятором тарифами: до 100 кВт - 90 коп. / КВт-година, понад 100 кВт - 168 коп. / КВт-год.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко попереджав, що у зв'язку з очікуваним зниженням температури повітря з 27 вересня не виключено, що опалювальний сезон стартує раніше, аніж планувалося. 

За інформацією "Сегодня". 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись