Новини з 1996 року

Сьогодні - день зимового сонцестояння. Цікаві факти, прикмети та ритуали

Валерія Макряшина 21 грудня 2018 13:00 1067 0

У цей день рекомендують утриматися від гучних гулянь, вживання спиртних напоїв, шкідливої та жирної їжі.

Найкоротший день і найдовша ніч у році традиційно припадає на 21 або 22 (перед початком високосного року) грудня.

Ще з часів первісних людей це астрологічне явище мало величезне символічне значення. 2018 рік особливий тим, що день зимового сонцестояння припадає на суботу, 22 грудня, співпадаючи з повним місяцем. Тому активність Сонця в цей день буде мінімальна, а ось його енергетика – дуже потужною, пише видання УНІАН.

Езотерики попереджають, що енергія цього дня дуже тиснутиме на людей. 

Пропонуємо розібратися, що таке зимове сонцестояння з астрономічної точки зору, яке історичне й культурне значення цього свята та що можна й чого не потрібно робити в цей день. Крім цього, ми нагадаємо вам про головні обряди й ритуали цього свята, а також про головні прикмети, що передаються з покоління в покоління.

Зимове сонцестояння - це астрономічне явище, що відбувається, коли нахил осі обертання Землі в напрямку від Сонця найбільший

Історичне й культурне значення зимового сонцестояння

Історики відзначають важливу роль зимового сонцестояння в житті первісної общини, оскільки люди не були впевнені в хорошій підготовці до зими й до можливості її пережити. В історії період з січня по квітень відомий як голодні місяці. Більшу частину худоби в цей час забивали, оскільки її нічим було годувати.

Саме тому час зимового сонцестояння був єдиним періодом року, коли найбільше їли свіжого м'яса. З тих пір зимовому сонцестоянню почали приділяти особливу увагу. Багато народів на основі зимового сонцестояння розробили циклічні календарі. Зимове й літнє сонцестояння, яке зустрічали боги, згадується і в грецькій міфології.

Як святкували Зимове сонцестояння у світі

Стародавні римляни з 17 по 23 грудня шанували бога землеробства - Сатурна.

У ці дні люди припиняли всі свої справи, а школярів відправляли на канікули. Стародавні германці вважали, що саме в цей день відроджувався Король Дуба, який відігрівав замерзлу землю і давав життя насінню в ґрунті.

На знак поваги люди розпалювали багаття, плели кошики з рослин і колосків пшениці. Індійці називали день зимового сонцестояння Санкранти.

У цей день вони запалювали багаття, полум'я якого нагадувало промені Сонця. Китайці також вважали, що зимове сонцестояння дає початок новому циклу, тому в цей день вони відпочивали, ходили один до одного в гості, накривали великі столи й трапезували. У Шотландії була традиція запускати палаюче колесо, що символізує сонцеворот. Шотландці змащували бочку зі смолою, підпалювали й пускали з гірки, що нагадувало вогняне світило.

Чого не можна робити в день зимового сонцестояння

У день зимового сонцестояння рекомендують утриматися від гучних гулянь, вживання спиртних напоїв, шкідливої і жирної їжі.

Також астрологи рекомендують не скупитися, а також віддати всі свої борги до настання зимового сонцестояння. Також варто прибрати в будинку.

Астрологи радять не перебувати в брудному житлі, інакше неприємності переслідуватимуть цілий рік. Від старих поламаних і непотрібних речей саме час позбутися. Те ж саме стосується і взаємин з людьми, з якими спілкування не приносить радості.

Що можна робити в день зимового сонцестояння

Астрологи радять у цей день приймати важливі рішенння, давати обіцянки або починати нову справу. Якщо ви шукаєте роботу – складіть резюме, хочете схуднути – підберіть меню на тиждень, яке буде відповідати вашим цілям.

Також є повір'я, згідно з яким загадане бажання в день зимового сонцестояння обов'язково здійсниться.

Крім того, в цей день радять нарядити ялинку, обираючи іграшки, які уособлюють ваші мрії. Особливо ефективне ворожіння в день зимового сонцестояння на кохання. Рекомендується також зустріти й привітати сонце. 

Обряди і ритуали в день зимового сонцестояння

Ритуал на виконання бажання

Бажання загадують на світанку. Необхідно встати обличчям до сходу і дивитися в тому напрямку, де піднімається Сонце.

Подякуйте Сонцю за все хороше у вашому житті й попросіть допомоги в майбутньому році. Загадайте бажання, постарайтеся згадати якомога більше деталей. Потім уявіть, ніби бажання вже здійснилося, після чого налаштуйтеся на позитив. У цей день добре загадувати бажання, які передбачають оновлення життя, залучення чогось нового.

Ритуал на очищення

Наповніть ванну теплою водою, додавши морську сіль. Розставте кілька свічок (непарну кількість), вимкнувши електричне освітлення.

Підготуйте приємну музику для релаксації – наприклад, звуки природи або етнічну музику. Ляжте у ванну і уявіть, ніби ваше тіло важке, наповнене турботами року, що минає. Після цього уявіть, що вода і сіль забирають усі ваші проблеми. Спустіть воду, уявляючи, що разом з нею йде все погане.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 172 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 461 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1570 0