Новини з 1996 року

Собор на площі Перемоги таки потрібен. Інакше площу заставлять гробами і закидають шприцами

Олександр Курилов 22 липня 2018 21:20 2087 0

У Кременчуці сьогодні, незважаючи на вихідний день – дуже веселе життя.

Й мова тут про площу Перемоги, що поряд з міськвиконкомом й заходи на ній. І таких сьогодні відбулося аж два й обидва вони – різні.

Тож за першим – тут о 15-00 відбувся міні-мітинг громадян, які висловлюють свій протест проти будівництва Собору на площі Перемоги.

Й учасників цього заходу – противників та  випадкових прихильників будівництва разом зібралося аж тридцять осіб. На самі збори прийшов також благочинний Кременчука Української православної церкви Київського патріархату отець Володимир. Але - все перетворилося у вечір монологів, коли всі говорять й ніхто нікого не чує.

Втім точок зору в цій справі – дві.

Перша – противників будівництва Собору непокоїть проведення різних заходів на площі Перемоги. Таких небагато й мова про концерти на день міста та Новорічні свята. І звісно люди говорять, що все таки площа - це місце для масових заходів. 

Прихильники будівництва Собору переконують, що собор тут був раніше й відновлення його, вже для об’єднаної майбутньої Української православної церкви  символізуватимье нинішнє відновлення України теж. До того ж, робиться все це – для наступних поколінь й для нинішнього теж, аби вже ми пам’ятали – хто ми і заради чого живемо…

І дебати ці,  які тривали з півтори години, в підсумку завершилися нічим.

Але гірше інше – приблизно в цей же час неподалік  почався інший захід й ніяк з релігійною темою не поєднаний.

Однак, вже інші люди привезли на площу Перемоги червону труну, яку обсипали борошном, нібито наркотики, й поряд з нею накидали шприців.

І це – зовсім інша акція – вже інші кременчужани протестують проти поліції, представників якої обвинувачують у поширенні та продажу наркоти – аміфтамінів.

На самій труні напис – «продажному менту – за відмінний трафік».  Й слід сказати, що поліція цю акцію прогавила й організатори акції пішли собі, залишивши правоохоронцям на згадку труну червоного кольору, яка сиротою стояла собі на площі Перемоги...

Останнє : про підсумки сьогоднішніх мітингів та шоу – противники будівництва собору оголосили про свої вимоги.

Вони вимагають, для такого довелося присутнім назватися «територіальною громадою» – скасувати всі рішення міськради з приводу виділення земельної ділянки для відновлення храму й оголосили про черговий збір підписів

Натомість, борці з торговцями наркотиків в міській поліції нічого не оголошували й поїхали собі геть. Тож слід розуміти, що наступного разу вони притягнуть чергову труну або у  кабінет начальника міської поліції, або у виконком.  

Але репортеру от що тут цікаво – чи у всіх містах Полтавщини відбувається теж саме, що й у нас, чи це просто Кременчук таке веселе місто?

Скріншот з відео акції противників і прихильників будівництва собору, в яке помістилися практично всі його учасники – з Фейсбуку. Його автор -  Radek K. Piasta

Фото одинокої домовини на площі Перемоги теж з соціальних мереж

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись