Новини з 1996 року

Собор для об’єднання, а не розбрату! Звернення кременчуцьких мирян УПЦ КП до мера та Президента

Олександр Курилов 11 вересня 2018 15:40 2129 0

Громадські активісти нашого міста оприлюднили своє звернення на підтримку будівництва в Кременчуці Собору Української православної церкви Київського патріархату, в якому пояснюють, чому будівництво необхідне, й відповідають на запитання, чи справді історична будова буде заважати мешканцям міста.

Відповідні пояснення оприлюднені у формі звернення до Президента України Петра Порошенка та міського голови Кременчука Віталія Малецького й спрямовані на те, аби роз'яснити значення прийнятого на останній сесії міськради рішення.

З дозволу оргкомітету, який збирає підписи під цим зверненням, «Програма Плюс» оприлюднює його в Інтернеті, аби  всі могли отримати відповіді на свої запитання.

Президенту України          Порошенку П. О.

Міському голові м. Кременчук Малецькому В. О.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Нам випало жити в час, коли вирішується доля України, її майбутнє як незалежної, соборної держави. Невід’ємною частиною цього процесу є створення єдиної помісної Української Православної церкви. 

Тож з великою надією ми очікуємо на історичну подію – надання Томосу нашій церкві, що дозволить зміцнити основу духовності й об’єднає народ, позбавить можливості впливу на свідомість православного люду з боку російського агресора.  

Ми бачимо, який шалений спротив чиниться деструктивними сепаратистськими силами, аби завадити становленню Української автокефальної церкви.

На жаль, мусимо констатувати, що підняли голови ці деструктивні сили й у Кременчуці. Їхня зброя - брехня, перекручування фактів та відверті фальсифікації.

Справа стосується відродження в місті Свято-Успенського кафедрального собору – окраси міста, однієї з перлин архітектурної та історичної спадщини. Адже Свято-Успенський собор, збудований у XIX столітті на кошти земства за проектом відомого італійського архітектора доби класицизму Джакомо Кваренгі, багато десятиліть прикрашав центр Кременчука, аж доки не був зруйнований у часи Другої світової війни та остаточно знищений агресивними безбожниками вже в 60-ті роки ХХ століття.

Важливу місію відродження Свято-Успенського собору  взяла на себе громада Української Православної церкви Київського патріархату.

Ще в 1998 році Кременчуцький Свято-Успенський собор ввійшов до «Переліку визначних пам'яток історії та культури, що потребують першочергового відтворення», розробленого на виконання Указу Президента України «Про заходи щодо відтворення видатних пам'яток історії та культури України» від 9 грудня 1995 р. (Хоча прагненню громади міста Кременчука відродити Свято-Успенський храм значно більше років!)

Ще в 90-ті роки, в період Оксамитової революції, патріотичні сили Кременчука за підтримки тисяч кременчужан встановили на площі Перемоги Хрест – як символ того, що рано чи пізно храм буде відновлено.

Багато років втіленню цієї ідеї в життя заважав пам’ятник Ульянову-Леніну, якого вдалося позбутися лише в 2014 році, а також бюрократична тяганина, спричинена неабияким впливом РПЦ на владу).

Поки що вдалося відродити лише такі важливі пам’ятки, як Михайлівський золотоверхий у Києві та Свято-Успенський собор у Полтаві. І ми бачимо, наскільки відродження цих храмів сприяло зміцненню українського духу.

Адже саме Михайлівський Золотоверхий у часи Революції Гідності став символом спротиву та незламності українського народу, тоді церква продемонструвала не лише духовну міць, а й служіння людям в ім’я Правди і Свободи.

Так само в Полтаві саме на базі відродженого Свято-Успенського храму постав один із найпотужніших волонтерських центрів допомоги Збройним Силам України з перших же днів війни з Росією – «Полтавський  батальйон небайдужих».

Ми переконані, що таким самим осередком духовності стане й відроджений Свято-Успенський собор у Кременчуці.

Адже громада УПЦ КП також із перших днів агресії проти нашої країни допомагає воїнам АТО, молитовно підтримує дух кременчужан, що захищають рідну землю.

9 серпня 2018 року Кременчуцька міська рада після тривалого громадського обговорення (а громадські слухання проводилися двічі з дотриманням усіх вимог законодавства й майже одноголосно кременчужани висловилися за відродження історичної пам’ятки) нарешті прийняла важливе рішення, виділивши земельну ділянку для відбудови Свято-Успенського храму на його історичному місці – на площі Перемоги.

І ось коли вже потрібно починати працювати над відродженням храму, знайшлися політично  заангажовані люди, які присвоюють собі право висловлюватися від імені громади, що нібито кременчужани проти собору...

Маніпулюючи громадською думкою й озвучуючи відверто неправдиву інформацію, перекручуючи факти та видаючи власні фантазії за реальність, ці люди всіма правдами й неправдами намагаються зупинити будівництво.

Навіщо?

Чи так уже треба не любити своє місто, щоб виступати проти появи будівлі, яка прикрасить місто, що має дуже мало архітектурно-історичних пам’яток?

Чи так складно зрозуміти, що кошти, які на сьогодні згодні виділити німецькі благодійники на відродження історичної спадщини, можуть не прийти в громаду, якщо вона не матиме згоди й злагоди між собою?

Чи так уже треба не поважати церкву, яка пішла на поступки місту й, підписавши Меморандум з міською владою, погодилася відмовитися й від огорожі навколо храму, й від побудови дзвіниці біля собору, аби тільки зберегти площу й максимум простору для відпочинку мешканців?

Часто лунають припущення, що храм заважатиме відпочинку кременчужан. Звідки ці нісенітниці беруться? Погляньте на досвід європейських країн, які відзначають Різдвяні свята біля храмів.

Там є місце й дитячим розвагам, і святковим ярмаркам, і пісням та танцям. Врешті-решт досвід Полтави – ще одне підтвердження того, що сучасна православна церква цілком здатна об'єднати громаду навколо добрих справ, а не конфліктувати з містянами.

Віримо, що мудрість та далекоглядність як державних мужів, так і кожного мешканця Кременчука переможе страхи й перешкоди.

Просимо підтримати ідею відновлення Свято-Успенського собору в Кременчуці на його історичному місці та всіляко сприяти його будівництву.

Міцна країна починається з малих кроків, які ми робимо послідовно, кожен на своєму місці, дбаючи не лише про власний, але й про загальний добробут. Тож давайте разом допоможемо нашій церкві й нашій державі.

З нами Бог і Україна!

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2651 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3111 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3553 0