Новини з 1996 року

Собаки, які до смерті пошматували дівчину в Полтаві, не безпритульні. Заяви місцевих комунальників

Валерія Макряшина 18 жовтня 2019 09:05 919 0

Собаки, які на смерть загризли 25-річну дівчину в Полтаві, не були безпритульними.

Про це заявила працівниця відділу регулювання чисельності безпритульних тварин Полтавського КАТП-1628 Юлія Явір на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії в міській раді, повідомили в прес-службі Полтавської міськради.

Керівництво міста та профільних комунальних підприємств зібралося для того, щоб розглянути причини трагедії, яка сталася днями в місті, а також способи запобігання подібним випадкам у майбутньому.

Зокрема Юлія Явір розповіла, що особисто разом із правоохоронцями та працівниками бригади КАТП-1628 виїздила на місце трагедії, щоб дослідити ареал їхнього проживання.

"У цьому районі всі безпритульні тварини давно обліковані та чіповані. Ми поспілкувалися з мешканцями – говорять, удень цієї зграї собак немає, а от увечері з'являються.

Є серед тутешніх і підозри щодо того, де можуть утримувати цих собак, випускаючи тільки на нічний самовигул.

Останніми днями, після трагедії, цих собак там немає. Очевидно, зараз власники тримають їх під замком, адже вони мають відповісти за цей випадок.

Якщо їх помітять, ми будемо змушені їх виловити, стерилізувати, вакцинувати й помістити на карантин, щоб зрозуміти, чи немає ознак сказу", – говорить Юлія Явір.

Працівниця КАТП-1628 також наголосила: кожна домашня тварина має бути зареєстрована та облікована. Це позбавить від багатьох проблем у майбутньому.

"Реєстрація домашньої тварини коштує заледве більше 40 гривень. Сюди входять і документи на тварину, і жетон. У майбутньому це дасть змогу швидко знайти власника, якщо тварина загубиться. Також ветеринар завжди може в базі даних перевірити, чи має домашній улюбленець ті чи інші щеплення. Проконсультувати власника", – зазначила Юлія Явір.

Вона також наголосила, що в інших містах, наприклад у Львові, діє обов'язкова міська програма з реєстрації, вакцинації домашніх тварин. Також там стерилізують улюбленців, які не несуть плідної цінності. Це дає змогу ефективно контролювати популяцію безпритульних тварин на вулицях міста.

Нагадаємо, ідеться про випадок, який стався 12 жовтня в Полтаві, коли зграя собак пошматувала дівчину. Наступного дня потерпіла померла, лікарі добу боролися за її життя. Експертиза підтвердила, що смерть настала від больового шоку та втрати крові.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1235 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1887 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2380 0