Новини з 1996 року

Собак, які в Полтаві загризли дівчину, відловили, стерилізували, вакцинували та відпустили

Іона Харченко 07 листопад 2019 11:40 292 0

Полтавські комунальники відловили собак на вулиці Лесі Українки, де зграя загризла 25-річну дівчину. Тварин стерилізували, вакцинували та віддали опікунам, які їх ізолювали від мешканців. Про це повідомляє інтернет-видання «Полтавщина».

Нагадаємо, 12 жовтня, близько 5-ї години ранку, на 25-річну полтавку напала зграя собак. А 13 жовтня, близько 7-ї ранку, в полтавській лікарні жінка померла.

17 жовтня судово-медична експертиза встановила, що 25-річна полтавка Вікторія, яку покусали собаки, померла від крововтрати та травматичного шоку. Іншими словами, причиною смерті дівчини став саме напад зграї собак.

Ці ж собаки неодноразово нападали на місцевих мешканців. Але, на жаль, численні звернення людей до правоохоронців і комунальників не дали результатів.

Директор Полтавського КАТП-1628 Тарас Бойко розповів, що відділ регулювання чисельності безпритульних тварин не має права на умертвіння безпритульних тварин, оскільки це не передбачено статутом.

Але, відповідно до п. 2.2.4. статуту КАТП-1628 (редакція 2019 року), одним із напрямків господарської діяльності підприємства є регулювання чисельності безпритульних тварин згідно з чинним законодавством.

А Закон «Про захист тварин від жорстокого поводження» зі змінами від 4 серпня 2017 року прямим текстом дозволяє умертвіння тварин при регулюванні чисельності диких тварин і тварин, що не утримуються людиною, але перебувають в умовах, повністю або частково створюваних діяльністю людини (стаття 17).

Усього на вулиці Лесі Українки виловили шістьох собак. 18 жовтня працівники відділу регулювання чисельності безпритульних тварин відловили двох останніх. Їх відправили на 14 діб до ветеринарної клініки на ветеринарне обстеження – карантин.

Тварин оглянули, вакцинували від сказу, стерилізували (кастрували) та кліпсували.

Також у КАТП-1628 зазначають, що, згідно з висновком медкомісії, вони не загрожують фізичним особам і їх можна повернути на попереднє місце проживання. Тож п’ятьох собак повернули опікунам, ізолювавши від місцевих мешканців, а одному собаці знайшли домівку.

Як пояснили у відділі регулювання чисельності безпритульних тварин, попередні опікуни — це ті, хто підгодовував та придивлявся за тваринами до того, як їх відловили. Тобто тварин просто повернули на ті дачні ділянки, де вони мешкали раніше на вулицях Лесі Українки та Олени Пчілки.

Місцева мешканка Олена Коваль, яка також постраждала від цієї зграї, повідомила, що на вулиці собак більше немає. Сусіди їй розповідали, що після випадку 12 жовтня деякий час собак іще бачили в тому районі — вони кидалися на дітей, які йшли зі школи. Але сама Олена більше їх не бачила. Та чи надовго з вулиць зникли агресивні тварини?

Випадком, який трапився 12 жовтня, наразі займається Нацполіція міста. Триває слідство.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1306 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1980 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2548 0