Новини з 1996 року

Сміття на артскладах: скільки це може продовжуватися? ФОТОрепортаж

Артем Кузьменко 28 жовтня 2019 15:15 448 0

Нещодавно "Програма Плюс" відвідала територію колишніх артскладів. Враження - не найприємніші.

Артсклади для Кременчука — це історичне надбання  і в той же час досить популярне місце для відпочинку, зокрема — озеро, яке знаходиться на території колишніх артскладів. А після відпочинку, як правило, люди не люблять прибирати.

 

 

Трохи про історію

У 1875 році Одеський та Київський округи почали будувати тут казарми й порохові льохи. Також на території розташоване кладовище зі склепами. Воно поділене на сектори, в яких поховані кременчужани за національністю. Є тут і могила доньки правнука засновника хасидизму, і грецького адмірала Миколи Мілоноса.

Проте якщо є чим поживитися, то знайдуться й ті, хто це обов’язково зробить: частину території вже давно перекопали, надгробки з могил покрали. Самі могили не в кращому стані — мародери історію не цінують. Про засміченість не варто й говорити.
 


 

Так, на території є покинуті будівлі, поруч лежать гори цегли, вочевидь, із цих самих будівель. Але є унікуми, які вирішили сюди вивезти своє будівельне сміття - шифер і бетонні уламки.

 

 

А тепер уявіть собі покинуте місце, яке начебто обжите, але на якому можна робити все, що завгодно, не боячись закону. Це і є артсклади. Можливо, скоро це місце стане звалищем для всього міста вже офіційно, але поки маємо, що маємо. Як відомо, міська влада нічого не збирається робити. Може, тепер нам потрібен мер, який у список обіцянок додасть пункт “Очищення міста від сміття”? Чи теперішній цілком може закликати всіх на “Зелену толоку” не тільки для того, щоб фарбувати лавочки під під’їздом?

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 690 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1105 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1554 0