Новини з 1996 року

Службу емоційної підтримки бійців АТО створять на Полтавщині у вересні активісти

Bylyna 07 серпня 2015 09:15 671 0

Валерій Довженко, демобілізований боєць Збройних Сил України, який пройшов пекло війни, з допомогою волонтерів із Литви створює службу психологічної допомоги своїм побратимам

Телефон допомоги, на який зможе звернутися кожен боєць або його рідні, збираються створити на Полтавщині у вересні. Консультантами будуть професійні психологи, що уміють працювати з солдатами, які повертаються з війни.

Про це "Програмі Плюс" розповів Валерій Довженко, учасник бойових дій, який повернувся із зони АТО через друге поранення. "Кол-центр, який діятиме на Полтавщині, працюватиме з хлопцями, що пройшли війну й відчувають психологічні проблеми, - розповів Валерій Довженко. - Психологи, які працюватимуть на цій телефонній гарячій лінії, є фахівцями з посттравматики".  Волонтер говорить: уже з наступного тижня приїдуть литовські психологи, що добре володіють методиками роботи саме з учасниками військових конфліктів, з людьми, які пройшли війну".

Валерій говорить: губернатор уже виділив приміщення, тож стартує вже перший етап - навчання психологів Полтавщини, які надалі працюватимуть на "гарячій лінії".

Валерій Довженко переконаний: хоча центр діятиме в Полтаві, користуватися ним зможуть бійці з будь-якого населеного пункту - Кременчука, Комсомольська, Лубен, Миргорода чи якогось іншого міста або села. "Мобільний зв'язок дуже допомагає у такій справі, - каже волонтер. "Гаряча лінія", на якій безпосередньо надаватимуться консультації, має запрацювати вже з вересня. 

Валерій Довженко розраховує: якщо навіть бійці не усвідомлюватимуть необхідності такої психологічної підтримки, активність проявлять їхні рідні, дружини. Важливо те, що на "гарячій лінії" працюватимуть і досвідчені психологи, і просто ветерани Збройних сил, що пройшли війну й зможуть зрозуміти своїх бойових побратимів із півслова.

Допомогу роботі кол-центру надаватиме Литовська республіка. В цій країні Валерій сам проходив реабілітацію після другого поранення в зоні АТО.

Юлія Билина

 

 

Теги: Підтримка оборониАТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись