Новини з 1996 року

Сліпа гадяцька Феміда та відсутність здорового глузду. Суд у Гадячі над кременчужанами триває

Валерія Макряшина 12 серпня 2019 17:15 956 0

Після місячної перерви в Гадяцькому районному суді продовжився розгляд справи кременчужан, яких без найменших реальних доказів звинувачують у двох тяжких злочинах — вбивстві колишнього мера міста Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка. 

За всі 5 років, протягом яких кременчужани перебувають за ґратами, суд жодного разу не вніс визначеність у їх статус. Також у залі суду за цей час не пролунав жоден вирок відносно них.

Крім цього, протягом усього часу обласна прокуратура не надала на розгляд суду жодних серйозних та сильних аргументів, які б беззаперечно доводили вину затриманих, серед яких і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник. 

Сьогодні, 12 серпня, в залі Гадяцького суду відбулося засідання по справі.

У режимі відеоконференції до розгляду долучився ще один затриманий - Ігор Пасічний, якого, нагадаємо, ще в червні раптово замучила совість і який після цікавої "бесіди" з прокурором Максимом Савчуком у камері СІЗО пішов на "угоду" з обвинуваченням, де визнав себе винним у всіх гріхах та погодився співпрацювати. Йому наділи електронний браслет і відправили під домашній арешт. 

Тож першим сьогодні розглядали клопотання адвокатів про відвід одного із суддів, який, усупереч законодавству, дозволив затриманому Ігорю Пасічному побачення з прокурором. 

Це побачення, на думку захисту, відкриває можливість тиску на обвинувачених, і стосовно затриманого І. Пасічного цей тиск спрацював, бо чи не єдине, що ідеально виходить у працівників обласної прокуратури, це ламати, шантажувати й катувати людей.

Також адвокати затриманих просили суд про відвід прокурора М. Савчука, посилаючись на його незаконні дії, а саме таємний візит до І. Пасічного в камеру, після якого той раптово заговорив про совість. Крім цього, захисники згадали, що раніше прокурор Савчук неодноразово здійснював тиск на затриманих. 

Також на засіданні стало відомо, що електронний браслет, який наділи на Ігоря Пасічного, на момент, коли його начебто 18 червня привезли в Кременчук додому, - не працював. Це офіційна відповідь Кременчуцької поліції на офіційний запит адвоката. Виявляється, браслет запрацював наступного дня - 19 червня. І можна лише здогадуватися, де реально був Ігор Пасічний, що він робив і хто був поруч. 

Гадяцькі судді не були сьогодні оригінальними - клопотання адвокатів не задовольнили. І вже не вперше довели, що не бачать перед власним носом порушення закону, не чують скарги затриманих стосовно їх поганого самопочуття й відсутності належної їм медичної допомоги, не кажуть зайвого...

Складається враження, що нинішня судова система та органи прокуратури, довіра до яких у багатьох громадян і так не на високому рівні, на стадії повної деградації. 

Продовження судового засідання завтра, 13 серпня. 

 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 751 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 805 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 1007 0