Новини з 1996 року

Скоро українці зможуть подавати документи на біометричні паспорти онлайн

Альбіна Козлова 08 листопад 2018 10:45 197 0

У Державній міграційній службі презентували нововведення. Його розробляли в межах швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP).

Наразі ж нова електронна послуга, за допомогою якої громадяни можуть внести он-лайн свої персональні дані для оформлення біометричних документів, працює в тестовому режимі, але в майбутньому така послуга буде доступна у всіх регіонах України. На думку урядовців, вона скоротить час особистого візиту громадян до підрозділів Державної міграційної служби. 

Електронна послуга доступна на сайті Державної міграційної служби України dmsu.gov.ua, а також – на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Якщо раніше громадяни для оформлення біометричних документів могли дистанційно записатись до електронної черги та сплатити відповідні адміністративні збори, то відтепер заявники можуть заповнити інтерактивну форму, вказавши свої персональні дані. 

Після оброблення цієї інформації онлайн-сервіс згенерує форму з QR-кодом. QR-код міститиме персональні дані заявника, а сама форма – ще й вичерпний перелік документів, які слід мати під рукою під час особистого візиту до підрозділу ДМС.

На місці співробітник зчитає QR-код сканером – інформація миттєво потрапить до бази даних. Працівникові міграційної служби залишиться тільки звірити її з оригіналами документів.

Варто зазначити, що персональні дані, які вносить заявник, не зберігаються на серверах міграційної служби. Тож електронна послуга, крім того, що є зручною, – ще й безпечна.

Новація є зручною не лише для заявників, а й для державних службовців. Адже знижується вірогідність допущення помилок через необачливість та поспіх при заповненні форми, скорочується час на обслуговування одного візитера.

Особливої актуальності е-послуга набуває тепер, бо з жовтня 2018 року в Україні набрали чинності зміни до порядку оформлення ID-карток: якщо раніше паспорт громадянина України нового зразка оформляли при досягненні 14-річного віку або з втратою чи викраденням паспорта-книжечки, то тепер – усі охочі та будь-коли. 

Загалом на першому етапі електронна послуга буде доступною для оформлення закордонного паспорта та ID-картки в будь-якому з підрозділів міграційної служби в місті Києві. Однак найближчим часом нею зможуть скористатися жителі всіх регіонів України.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись