Новини з 1996 року

Скандальний екс-прокурор Полтавщини Стрелюк рветься до антикорупційної прокуратури

Андрій Михайленко 13 листопад 2015 10:44 758 0

Одразу нагадаємо, що за час свого перебування на посаді прокурора області Ян Стрелюк був головною дійовою фігурою у корупційних скандалах, останній з яких (скандал щодо прослуховування працівників СБУ) змусив його "емігрувати" до Києва на посаду в.о.прокурора   тамтешнього   Солом'янського району.

Нині ж пан Стрелюк проходить конкурсний відбір на заняття посади до спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), яка має співпрацювати із Національним антикорупційним бюро. Про це зазначено на сайті Генеральної прокуратури України.

Відомо, що Стрелюк мав учора, о 13 годині, проходити співбесіду в Національній академії прокуратури України в Києві. Результати співбесіди ще невідомі, але сам факт допуску Стрелюка до співбесіди насторожує. 

Слід зазначити, що питання формування складу САП викликало шквал серйозних звинувачень з боку Європи та США у бік Генпрокурора Шокіна, оскільки останній призначив до складу конкурсної комісії своїх 4 одіозних прокурорів при 7 членах комісії загалом.

Про те, що пан Стрелюк причетний до корупційних зловживань, стало відомо у серпні цього року внаслідок появи на Єдиному державному реєстрі ухвали Печерського районного суду, де було зазначено, що, зокрема, відносно тодішнього прокурора Полтавщини Стрелюка Генпрокуратурою було відкрито кримінальне провадження за ст. 163 КК України (порушення таємниці телефонних розмов). Окрім Стрелюка, фігурантом по справі проходив керівник облміліції Олег Бех та його заступники.

Міліціянти на умовах анонімності тоді підтвердили, що Бех за сприяння Стрелюка за надуманими даними проводили незаконне прослуховування не тільки працівників СБУ області та Кременчука, але й вже колишнього начальника міліції Кременчука Дениса Захарченка.

Інформація про причетність Стрелюка до корупційних схем неочікувано стала надбанням широкого загалу, коли 17 вересня Генпрокурор Шокін оприлюднив у Верховній Раді відоме відео, де депутат Ігор Мосійчук з кимось домовляється по "копанках" (з 02:30 по 02:54 хвилину на відео).

 

 "Оставався б Ян, то і з прокуратурою прикрив би",  - тоді нашу увагу в цьому відео привернула фраза Мосійчука. Враховуючи, що сам Мосійчук родом з Полтавщини, ми без проблем дійшли до висновку, що тодішній прокурор області Ян Стрелюк причетний до кришування незаконного видобутку піску у Шишацькому та Хорольському районах.

 

 

 

 

Теги: Пригоди

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись