Новини з 1996 року

Скандал із директором в обдертому навчальному закладі. ЗОШ №18 як розруха нашого міста

Олександр Курилов 10 жовтня 2019 11:15 4605 0

Шкільні жахи – які вони?

У ЗОШ №18 учора – великий скандал із викликом поліції, промовами директора Валентини Шендрик у порожній школі й звичайними батьківськими зборами, на яких батьки учнів розповідали, що учнівські порції в шкільній їдальні малі і їсти ту ж кашу без масла – неможливо.

Втім скандал виник наприкінці. А початок був мирним – журналістів запросили на батьківські збори й репортери прийшли, щоб послухати  про шкільні проблеми.

Хоча про останні можна було й не говорити – сам навчальний заклад, де проводили ремонт років 20 тому, виглядає жахливо.

А найбільш жахливі – старі вікна, стіни, підлога, старезні парти й шкільні стільці.

Це особливі стільці, які мають по три ніжки,  а третя – звичайний шматок привареної до заліза будівельної арматури, щоб діти на уроках із цих стільців не падали й не ламали собі руки та ноги.

І на фоні всього цього – батьківські збори у 8-му класі, де батьки обговорюють жахливу якість шкільної їжі: каша без масла з половинкою яйця, маленькі порції й холодні, як температура повітря вночі.

Інше, на чому наголошують, – батьки б давали своїм дітям їжу з дому в пластикових контейнерах, але підігрівати це в шкільній їдальні ніде та й туди зі своєї їжею дітей пускають неохоче.

А інше, про що вже розповіла шкільна вчителька Валентина Мороз, – їй увесь час намагаються підкинути хабарі. На її думку, все це робиться цілеспрямовано, бо заявила, що так далі жити не можна.

І, здається, в цій школі, де в дітей немає комп’ютерного класу, а комп’ютер у школі лише один, і де під час дощу вода тече зі стелі в спортивному залі, – вчитися точно не можна через відсутність нормальних умов.

Зрозуміло, що буде далі –  в ЗОШ №18 уже не вчать учнів випускних класів, а за рік і саму школу закриють - від гріха подалі. Мало що тут при повному безладі може статися.

Про що слід додати – адміністрація школи викликала поліцію, щоб та розібралася з журналістами, які завітали до навчального закладу.

Однак перед тим, як викликати правоохоронців, директор школи двічі вривалася на батьківські збори, щоб запросити батьків до себе на розмову й оголосити журналістам, що вона не буде з ними спілкуватися. І це дивує – доросла людина, представник адміністрації, замість того, щоб усе пояснити, поводиться, як ображена дитина, у якої забирають улюблену іграшку.

От тільки школа - не іграшка й журналісти телекомпанії «Візит» та «Програми плюс» нічого в посадовця не відбирали.

 

 

Учні самі рятують вбиту школу

А це інша, протилежна точка зору на всі події теж від шкільних учителів, які ображаються на свою колегу, що винесла сміття зі «шкільної вбитої хати».

І зміст цієї заяви – ось діти збирали макулатуру, каштани й усе, що можна зібрати, та все продали.

Натомість на виручені кошти купили тенісний стіл. І це теж радісна шкільна новина, або новий метод кременчуцького шкільного життя.

У школі багато дітей і якщо всі почнуть збирати каштани чи ще що-небудь, можливо, зміни будуть. А кошти, якщо такі залишаться, можна буде спрямувати на зарплату не тільки директора школи, але й керівника міської освіти та міського голови Кременчука Віталія Малецького.

Останнє – це пропозиції. Й вони такі: поки в школі розбираються з учнівськими порціями, наш міськвиконком міг би відреагувати.

 

 

І приклад повинен показати наш мер – віддати у ЗОШ №18 меблі з міськвиконкому, а це нові меблі, які мерія купує регулярно на великі суми коштів, натомість собі взяти замість столів старі шкільні парти й стільці на трьох ніжках.

Це буде гуманний крок чиновників нашого міста стосовно дітей і, можливо, про цей приклад говоритимуть по всій Україні.  

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1235 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1888 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2381 0