Новини з 1996 року

Скандал щодо незаконного прослуховування облміліцією та облпрокуратурою. ТОЧКА ЗОРУ

Андрій Михайленко 27 серпня 2015 20:11 3984 1

Учора ми повідомляли про те, що слідчий Генеральної прокуратури розслідує справу відносно Яна Стрелюка (донедавна прокурор Полтавської області. - Ред.), Олега Беха (начальник УМВС. - Ред.) та їхніх підлеглих за фактом незаконного прослуховування працівників  ГУБКОЗ УСБУ (в Полтавській області. - Ред.) та УМВС (у Полтавській області. - Ред.).

Попередньо дії Стрелюка, Беха та їхніх підлеглих слідчий Генпрокуратури кваліфікував за частиною 2 статті 163 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що про все стало відомо з ухвали Печерського райсуду міста Києва від 14 серпня цього року, якою слідчому Генпрокуратури було надано доступ  до матеріалів на проведення негласних слідчих (розшукових) дій за 5 номерами мобільних телефонів, які знаходились в ОТЗ (технічні заходи) УСБ України в Полтавській області.  Кому саме належать номери мобільних телефонів, які, на думку слідчого та суду, незаконно прослуховувались, в ухвалі Печерського райсуду не було зазначено.

Однак інтернет-ресурс "Антикор" повідомляє про тих, кого прослуховували.  

"...з дозволу прокурора Яна Стрелюка начальник УМВС у Полтавській області Олег Бех почав прослуховувати під видуманими особистими даними (Ред.) працівників віддлу "К" (ГУБКОЗ. - Ред.) УСБУ в Полтавській області. Абсурд дійшов свого апогею, коли на прослушку поставили і самого Романа Червінського (офіцер СБУ. - Ред.) та начальника ВВБ (на даний час - Воробйов Олег) у Полтавській області та його спіробітників", - зазначено на ресурсі "Антикор".

Чим саме зацікавив офіцер СБУ Роман Червінський очільників обласної міліції та прокуратури, існує наступна версія. Ресурс "Антикор" зазначає, що за особистого сприяння Червінського був затриманий на хабарі начальник ДАІ Полтавської області Петро Блажівський; на хабарі в 2 тис. доларів США  - заступник начальника слідчого управління УМВС України в Полтавській області; на хабарі в 1,8 тис. доларів США - слідчий СБУ в Полтавській області. 

"Звичайно ж, дана ситуація порушила рівновагу та домовленості між корупціонерами Бехом (начальник УМВС. - Ред.) та Кривичем (начальник УСБУ в Полтавській області), почали лунати взаємні претензії та вимоги припинити чи утихомирити Червінського.

Останньою краплею терпіння корупційної трійці (крім Беха та Кривича, третім зазначено Стрелюка. - Ред.) стало те, коли Роман спільно з "інспекцією Сакварелідзе" на хабарі затримав прокурора Лубенської міжрайонної прокуратури Полтавської області Андрія Куліша", - пояснюються причини, які спонукали Беха та Стрелюка  вдатись до прослуховування працівників ГУБКОЗ УСБУ та УМВС.

За рерсією "Антикора", домовленості між Бехом, Стрелюком та Кривичем полягали у спільному "кришуванні" конвертів (конвертаційні центри зі злочинного уникнення від сплати податків. - Ред.), газоліну, видобутку глини та піску, інших злочинних схем. Дана теза в частині "кришування" незаконного видобутку глини та піску має право на існування, оскільки на початку серпня голова Полтавської облради  Петро Ворона звинуватив обласного прокурора та головного обласного міліціонера в "кришуванні" незаконних копанок на території Шишацького і Хорольського районів. 

 

"ІНСПЕКЦІЯ САКВАРЕЛІДЗЕ" ЗАВДАЄ УДАРУ ПЕРШОЮ 

Що було після відомої нам ухвали Печерського райсуду від 14 серпня, то вказано, що 20 серпня 2015 року Генпрокуратура провела обшуки в УМВС України в Полтавській області та вилучила ряд доказів проведення незаконних прослуховувань мобільних телефонів співробітників відділу "К" УСБУ в Полтавській області та навіть деяких керівників райвідділів УМВС України в Полтавській області. 

Подальша реакція Генпрокуратури була миттєва і Яна Стрелюка одразу ж було знижено на посаді до тимчасово виконуючого обов'язки прокурора Солом'янського району м. Києва та порушено проти нього кримінальне провадження. 

 

 

ЩО ЗАРАЗ

Що цікаво, сбушного "комісара Катані" відсторонили від займаної посади на час розслідування. Але ж саме розслідування стосується саме Беха та Стрелюка (!).

Це нагадує анекдот про повію та правоохоронця, коли останній домагався "жрицю кохання", але в підсумку суд "саджає" обох: повію -  за те, що опиралась правоохоронцю, а правоохоронця - бо домагався повії.

 

ДУМКА РЕДАКЦІЇ

Публікація "Антикору" виглядає обгрунтовано. Погано, що тут не опубліковано неспростовних доказів, але логіка авторів не суперечить фактам хабарів прокурора Лубен, головного ДАЇвця та слідчого СБУ. Додають логіки цій публікації факти переведення Стрелюка на більш нижчу посаду та конфлікт останнього із головою облради Петром Вороною.

Що цікаво, міліціянти Кременчука про скандал із прослуховуванням поінформовані, про що натякають в особистих розмовах, але далі, ніж загальні факти, справа не йде. Дана обставина може вказувати на те, що скандал має серйозний резонанс усередині УМВС. 

Чому могли прослуховувати працівників внутрішньої безпеки міліції? Тут усе просто. Внутрішня безпека підпорядковується напряму начальнику Департаменту внутрішньої безпеки при МВС України, а не пану Беху, що останнього могло непокоїти. За цими треба око та око. А то візьмуть й піймають когось "на гарячому". 

Цікаво буде спостерігати за наступним розвитком подій.

 

 

P.S. Редакція висловлює подяку читачу нашого сайта Сергію, котрий надав корисне посилання із вказаної теми.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: РезонансПригоди

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Сергей 27.08.2015 17:17

Мне тоже показалось все весьма обоснованно, факты о взяточничестве доказаны, да и вцелом все факты, что удалось проверить, действительно подтверждаются. Потому повторю еще раз - это пипец ) Если что еще по теме будет, обязательно скину вам инфу )

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 990 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1833 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 850 0