Новини з 1996 року

СКАНДАЛ МІЖ «УКРТАТНАФТОЮ» ТА «УКРТРАНСНАФТОЮ» У КРЕМЕНЧУЦІ. ВІЙНА НАЗАВЖДИ?

Олександр Курилов 01 вересня 2015 13:23 987 0

«Акція протесту працівників ПАТ «Укртатнафта» з вимогою відставки керівника УПДМН Віталія Величка під управлінням, що на вулиці Перемоги, триватиме безстроково, а кременчуцькі нафтопереробники врешті-решт відмовляться від перекачування нафти по трубі й вдадуться до послуг залізниці.

А ще до зустрічного пікету працівників  «Укртранснафти» - на прохідній Кременчуцького нафтопереробного заводу вже готові. Нафтопереробники  притягли до своїх воріт спеціальні пристрої з колючим дротом, аби можна було зупиняти тих, хто піде на штурм підприємства.

Втім, швидше за все, нічого такого не буде. Кременчуцькі нафтопереробники не братимуть штурмом  кременчуцьких нафтоперекачувальників і відповідно зворотного дійства теж не буде.

Однак будуть мітинги, буде довга фінансова війна між групою «Приват» і Кременчуцьким нафтопереробним заводом з компанією «Контініум», представники якої нині (за словами їхніх опонентів) засідають в «Укртранснафті» й відповідно – в управлінні (кременчуцьких) Придніпровських магістральних нафтопроводів…

Це репортер «Програми плюс» побував на Кременчуцькому НПЗ, де зустрівся з першим заступником голови правління ПАТ «Укртатнафта» Олексієм Плакасовим…

Отже, якщо відійти від суперечки про державну нафту в трубопроводі, викачуванням якої дорікали нашим нафтопереробникам, але ця нафта є й зберігається, то проблема, як на репортера, в наступному.

За  недавньої зміни керівників «Укртранснафти», де групу «Приват» трохи потіснили, а до керівного крісла прийшли конкуренти «Привату»,  в останній підвищили вартість оренди резервуарів для нафти.

У свою чергу «Укртранснафта» підвищила ціну за перекачування "чорного золота" для кременчуцьких нафтопереробників, який належить групі «Приват», усемеро.

Від таких рішень оптимізму у сторін не додалося й нині, як на автора, всі – у задумливості.

«Кременчуцький нафтопереробний завод – не нафтобаза, аби могли безкінечно довго зберігати на ньому нафту. Тому ми через три місяці з початку зберігання нафти, яка належить «Укртранснафті», підвищили вартість оренди резервуарів. Але з першого липня нам підвищено всемеро вартість перекачування нафти по трубопроводу», - говорить перший заступник голови правління підприємства.

Інше, на що нарікає Олексій Плакасов, – це відсутність стабільності й професіоналізму у тих, хто займається перекачуванням нафти. Й саме проти цього колектив НПЗ виступає.

«Ми не відмовляємося від нафти, яка видобувається в Україні, але доставляти її на нафтопереробний завод плануємо залізницею. Так надійніше, ніж по трубопроводу, який можуть раптово зупинити на «ремонт». А нам, аби нафтопереробний завод працював, потрібно щодоби щонайменше 5 тисяч тонн», - говорить співрозмовник.

Інше, про що він каже, – колектив ПАТ «Укртатнафти» не припинить свої виступи проти керівника нафтоперекачувальників – депутата міськради Віталія Величка, аж до звільнення останнього.

«Я вважаю, що в «Укртранснафті» нині працюють непрофесіонали», - таке підсумкове пояснення акцій протесту від першого заступника голови правління підприємства Олексія Плакасова.

Останнє, про що слід додати, – так це погляди співрозмовника, що кременчуцький нафтовий конфлікт швидко не завершиться. В усякому випадку втручання як губернатора Полтавщини Валерія Головка, так і уряду - потрібне. Однак гірше, що роль арбітра в цій справі ніхто на себе взяти не ризикує.

(Редакція готова надати слово керівнику Придніпровських магістральних нафтопроводів і депутату міськради Віталію Величку для зворотної відповіді. Можливо, у нього, з огляду на "війну", яка триває, є що сказати з цього приводу)

 

Теги: Укртатнафта Укртранснафта

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 156 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 451 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1558 0