Новини з 1996 року

Скільки українці витрачають на електроенергію. Які прилади "з'їдають" найбільше?

Валерія Макряшина 05 лютого 2018 11:00 2511 0

У середньому сім'я з трьох осіб, згідно з нормами споживання, в місяць може використовувати 190 кВт*год електроенергії. За діючими тарифами це більше 241 грн на місяць.

Якщо пропорційно подорожчанню поставок електроенергії подорожчає і кінцева вартість електрики, цій же сім'ї доведеться платити до 100 грн. У середньому практично будь-яка українська сім'я може скоротити 25% -30% від обсягу споживання, впевнені в Національному екологічному центрі.

Як підрахував Realist, найбільш енерговитратний прилад у будинку - потужний комп'ютер. Тільки він може з'їдати близько 50 кВт*год, якщо щодня використовувати ПК по 3-4 години. Кілька годин перегляду телевізора в день «з'їдять» усього близько 10 кВт*год, три години прання в тиждень - близько 10 кВт*год на місяць, мікрохвильова піч (10 хвилин щодня) - близько 5 кВт*год, фен - 10 кВт*год (10 хвилин щодня). При цьому найбільше «струму» йде на освітлення. Звичайні лампочки можуть використовувати до 70 кВт*год на місяць.

Експерти сходяться на думці, що найлегше почати економію, замінивши звичайні лампи розжарювання на енергоефективні. Наприклад, якщо замість 5 «звичайних» лампочок (75 Вт) купити енергозберігаючі лампи (0,02 кВт*год), то замість 70 кВт*год/міс. можна використовувати всього 20 кВт*год. Щомісячна економія 50 кВт*год скоротить суму в платіжці на 84 грн. Наступний крок - заміна побутової техніки на нову, з класом енергоефективності А+ і вище. Мова йде передусім про холодильник і пральну машину.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 428 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 547 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1052 0