Новини з 1996 року

Скільки отримує міський бюджет від комунальних підприємств?

Ксенія Омельченко 07 лютого 2018 09:25 979 0

Учасники громадської організації "Кременчуцький антикорупційний центр" оприлюднили дані про те, скільки коштів отримує міський бюджет від комунальних підприємств.

Посилаючись на статтю 64 Бюджетного кодексу України, активісти відзначають, що органами місцевого самоврядування встановлюються нормативи відрахування частини чистого прибутку (доходу) комунальних підприємств, які вилучаються до місцевого бюджету.

У нашому місті протягом 2015-2017 років такий норматив відрахування частини доходу Кременчуцькою міською радою було затверджено у розмірі 10%.

Простіше кажучи, комунальні підприємства зобов'язані ділитися своїми доходами з громадою міста, яка, власне, їх і отримує. 

Для того, щоб дізнатися, скільки насправді отримує бюджет Кременчука від комунальних підприємств, активісти направили два відповідні запити - на ім’я міського голови та керівника Кременчуцької ОДПІ.

Результат запиту виявився досить дивним.

Так, управління житлово-комунального господарства стверджує, що КП «Кременчукводоканал» перерахувало до міської скарбниці у 2017 році 222,8 тис. грн, а Кременчуцька ОДПІ, яка контролює надходження, вказує, що перераховано 671,611 тис. грн. Не зрозуміло, для чого зменшувати заслуги перед містом на 448,811 тис. грн? Щоб показати, як мало та важко заробляє КП «Кременчукводоканал»? На думку активістів, підозрювати Кременчуцьку ОДПІ в тому, що вони збільшили сплачену суму, сенсу немає.

У той же час комунальне підприємство «Кременчукінвест», яке не може прогодувати себе, запевняє, що перерахувало в бюджет міста у 2016 році 145 гривень, у той час, як в ОДПІ стверджують, що лише 52 грн.

Як зазначає "Кременчуцький антикорупційний центр", незабаром буде опубліковано ще більше цікавих запитань, на які складно знати відповідь.

Нагадаємо, раніше учасники громадської організації "Кременчуцький антикорупційний центр" висвітлили подробиці надання юридичної допомоги кременчуцьким школам і паркам.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1036 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2036 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2654 0