Новини з 1996 року

Скільки кременчужани готові викласти за пристойний святковий стіл і чи готові взагалі

Валерія Макряшина 17 грудня 2018 11:10 1384 0

Більшість людей вважають Новий рік головним святом. Щоб зустріти його як слід, цього року співвітчизникам доведеться витратити більше, ніж у 2017-му. Розщедритися доведеться і на продукти, й на подарунки, і на новорічні прикраси.

"Програма Плюс" з'ясувала, скільки в середньому грошей кременчужани готові витратити на новорічний стіл у цьому році. 

За місяць до свята більшість громадян уже вирішили, що будуть святкувати вдома - з традиційним олів'є та оселедцем під шубою. Очевидному лідерству шампанського кременчужани протиставлять вино, горілку і коньяк. Згідно з опитуванням, проведеним у мережі інтернет, 48% кременчужан викладуть з кишені більше 1000 гривень на святковий стіл, до 1000 гривень готові витратити 14% місцевих мешканців, а ось вкластися у 500 гривень на Новий рік планують 34%. 

4% серед опитаних цього року зовсім відмовилися від святкового столу.


Порівняно з минулим роком середня вартість святкового столу значно збільшилася, переваливши за тисячу гривень. Зокрема на 15% виріс «індекс олів'є». Найбільше напередодні Нового року подорожчали продукти на ринках, чого не спостерігається, наприклад, в окремих супермаркетах міста. Там уже діють звичні для кременчужан акції на ті чи інші товари. Останнім часом можна побачити, як знизилися ціни на алкоголь - пляшку шампанського можна придбати менш ніж за 90 гривень.

Однак містянам потрібно пам'ятати, що акції у великих магазинах швидко пройдуть. За два-три дні до Нового року ціни можуть, навпаки, зрости на 10-15%, а то і на 20%. Тож порада кременчужанам - купляйте продукти до новорічного столу завчасно, аби не переплатити.

До вашої уваги ще кілька корисних порад, як правильно скуплятися до новорічного столу:

- у магазин слід іти зі списком продуктів, який вас обмежить і не дозволить купити нічого зайвого;

- у магазин потрібно йти ситими: коли ви голодні, то берете все, що трапиться під руку. Вам здається, що ви хочете все і прямо зараз. Магазини, знаючи про цей психологічний аспект людини, спеціально безпосередньо на вході розташовують найпривабливіші з точки зору голодної людини відділи – кондитерські та ковбасні відділи, відділи з готовими напівфабрикатами. Все це запаморочливо пахне і ви, не довго думаючи, набиваєте повний візок ароматної продукції;

- трапляється, що ви і список склали, і прийшли ситими, а все одно набираєте купу всього – за звичкою. У цьому випадку для того, щоб підстрахуватися і не накупити зайвого, беріть обмежену кількість грошей. Перед походом у магазин порахуйте приблизну вартість усіх продуктів з вашого списку і візьміть тільки потрібну суму.

- ні для кого давно не секрет, що в нашій країні під Новий рік можуть «викинути» на полиці товар, який залежався, тому потрібно звертати увагу на термін зберігання. Ваша уважність може допомогти уникнути зайвих витрат.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2558 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3025 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3463 0