Новини з 1996 року

Скільки коштуватиме комунальна земля в наступному році - поки що ніхто сказати не може

Bylyna 27 липня 2015 15:06 659 0

Проект нової грошової оцінки землі ніяк не погодять обласні чиновники

Сьогодні в міськвиконкомі Кременчука зібралася комісія з розгляду проектів регуляторних актів. Зібралася тільки для того, щоб почути, що їм нічого розглядати. Проект нової грошової оцінки землі, який мусив бути винесений на обговорення депутатів міської ради уже на цю сесію, все ніяк не погодять у численних бюрократичних інстанціях. Заступник міського голови Геннадій Музика пояснює: затримує висновки обласне управління Держкомзему. Хоча висновки столичного земельного відомства позитивні, але кілька зауважень усе ж надійшли. Їх розробники усунули, та обласні чиновники взялися розглядати  документ ще 20 днів.

Чому взагалі зараз заговорили про ціну землі, яка буде вводитися аж з 1 січня наступного року? Та тому, що нова грошова оцінка землі має бути прийнята не пізніше, ніж за півроку до початку її впровадження. Однак чи допоможе нова грошова оцінка знизити вартість комунальної землі? На це питання поки що ніхто з міських чиновників ствердно відповідати не береться.

Зрозуміло одне: базова вартість землі підвищиться. А чи зникнуть із нової оцінки "Нью-Васюки" із непобудованими мостами та шістьма автостанціями, що суттєво здорожчують землю за рахунок локальних коефіцієнтів, - хтозна. "Це питання до розробників, а вони приїдуть, коли обласне управління затвердить висновок, - говорить Ірина Безверха, керівник земельного управління міськвиконкому.

Якщо зараз з усіма накрутками вона становить 234 гривні за квадратний метр, то з підприємців за користування міською землею беруть фактично 163 гривні 80 копійок. Але це тому, що сесія затвердила знижувальний коефіцієнт 0,7, проти впровадження якого протестує прокуратура й намагається через суд його скасувати.

За новою грошовою оцінкою, базова вартість - 190 гривень 61 копійка. А як впливатимуть на остаточну вартість локальні коефіцієнти - також поки що ніхто сказати не може.

 

Юлія Билина

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись