Новини з 1996 року

Скільки бюджетних коштів витрачають усі медичні заклади Кременчука на юридичні послуги?

Валерія Макряшина 04 квітня 2018 09:38 800 0

Скільки бюджетних коштів витрачають медичні заклади Кременчука на юридичні послуги? Цим питанням зацікавилися учасники громадської організації «Кременчуцький антикорупційний центр».

Інформацію, яку вдалося дізнатися, вони опублікували на своїй офіційній сторінці в мережі Facebook. 

Отже, серед низки послуг, які надаються кременчуцьким закладам охорони здоров’я, певну увагу привертають до себе юридичні послуги.

Представники громадської організації звернулися до Управління охорони здоров’я виконкому Кременчуцької міськради з відповідним запитом, метою якого було дізнатися, з ким саме та на яку суму міські медичні заклади укладали угоди про надання таких послуг.

"Так у період 2017-2018 рр. 15 закладів охорони здоров’я (починаючи від міського пологового будинку та закінчуючи 3-ою стоматологічною поліклінікою) укладали угоди про надання юридичних послуг із ТОВ «Юридична консультація «ЛіАС».

Загалом вказані заклади у 2017 році перерахували зазначеній фірмі 516 551 грн., у 2018 році уклали угоди на загальну суму 495 996 грн. Усього за 2017-2018 рр. виходить  1 012 547 грн.

Зазначимо, що загальна сума за 2018 рік може корегуватися в бік збільшення, оскільки від 1-ї стоматполіклініки та ЦПМСД №2 відповіді досі не надходило.

Вказані вище цифри були отримані на основі листів-відповідей на запити, інформації із сайту «Prozorro» та веб-порталу використання публічних коштів «E-data»", - повідомляють активісти.

Оскільки всі медичні заклади уклали угоди з одним і тим самим контрагентом, вони відшукали деякі дані про вказану фірму.

Так, згідно з інформацією аналітичного сайту «YouControl», ТОВ «Юридична консультація «ЛіАС» зареєстрована 25.08.2015 року. Керівником та єдиним засновником є Середа Людмила Олександрівна. Відповідно до публікацій місцевих ЗМІ, Середа Л.О. працювала першим заступником прокурора м. Кременчука та її було звільнено у 2015 році за результатами перевірки в рамках Закону України «Про очищення влади» (посилання на статтю - https://www.telegraf.in.ua/…/10046499-pervogo-zamestitelya-… ).

Окремим питанням представники громадської організації зазначають ситуацію, яка склалася із КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька».

У відповіді на їхній запит, підписаний директором Сичовим В.А., зазначено: "По-перше, лікарня «Кременчуцька» створена шляхом злиття Третьої міської лікарні та Міської лікарні №4 у травні 2017 р., а по-друге, Третьою міською лікарнею у 2016 році жодних угод про надання юридичних послуг не укладалося".

Проте, згідно з даними пошуково-аналітичної системи «007», у 2016 році все-таки був договір між Третьою міською лікарнею та ТОВ «Юридична консультація «ЛіАС» - договір № 3/2016 від 19.12.2016 р., за яким було здійснено проплату. Крім бюджетних виплат, які були здійснені в межах укладених угод між ТОВ «ЛіАС» та Третьою міською лікарнею, у вказаній аналітичній системі містяться дані й про інші «цікаві» транзакції. 

Так, протягом 2016 року (у період з липня по грудень включно) ця лікарня перерахувала на користь юридичної фірми 27 500 грн. у вигляді «оплати членських внесків». Правова суть таких внесків та навіщо вони потрібні – питання відкрите, зауважують дослідники. 

 

 

 

 

 

Активісти запевняють, що й надалі будуть здійснювати моніторинг використання бюджетних коштів та повідомляти громадськість про його результати.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись