Новини з 1996 року

Швидкісний дизель у Крюківського вагонзаводу може придбати Львівська залізниця

Bylyna 31 липня 2015 19:16 1194 0

Тендер обіцяють уже в серпні

Сьогодні, 31 липня, на Крюківський вагонобудівний завод приїхав міністр транспорту та зв'язку Андрій Пивоварський. Відвідати підприємство вирішив відразу після візиту до Полтави. Дорогою зупинився на Крюківському мосту, що, як відомо, перебуває на балансі "Укрзалізниці" й давно потребує капітального ремонту або взагалі будівництва нового.

Грошей на міст міністр не пообіцяв. А вагонобудівникам дав надію. Принципова позиція - працювати з вітчизняними виробниками, запустити економіку через завантаження замовленнями таких високотехнологічних виробництв як Крюківський вагонзавод. 

Поки що планів більше, ніж конкретних обіцянок. Але одна з найближчих перспектив - "Укрзалізниця" може викупити нову розробку кременчуцьких вагонобудівників - шкидкісний приміський дизель-потяг. Як відомо, дослідний зразок цього потяга КВБЗ розробив за власні кошти.

Дизель-потяг уже пройшов випробування на Львівській залізниці. "Начальник залізниці особисто тиждень його ганяв і вздовж, і впоперек", - розповів Анатолій Шабала, голова правління ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод".

За словами міністра, тендер на придбання приміського дизеля буде оголошений уже в серпні. Перемогти на тендері мають великі шанси саме вітчизняні підприємства.

Загалом міністр сповнений рішучості відправити увесь старий рухомий склад "Укрзалізниці" на металолом. А  оновлювати парк вагонів дозволити й приватним інвесторам. Тобто зламати монополію державної компанії на пасажирські перевезення. Однак, за словами Андрія Пивоварського, він відчуває великий спротив цій ідеї. Хто саме опирається, пан міністр не назвав. За словами міністра, нові правила гри має запровадити новий закон про перевезення.

На питання журналістів про те, чи не відправлять його у відставку, як про те пишуть українські ЗМІ, Андрій Пивоварський сказав, що його "відправляють" у відставку з моменту призначення. Він не відчував зауважень до своєї роботи ні з боку прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, ні з боку правлячої коаліції.

Юлія Билина

 

Теги: Економіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись